+90 216 505 08 09 Whatsapp +90 538 237 77 72 info@karadenizgergitavan.com

Gergi tavan asırlar öncesinde uygulanan ilk dekorasyon olarak bilinen, tarihi çok eski çağlara dayanan bir uygulamadır. Eski Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarında ipek kumaşlardan tavanlara dekor olarak gergi tavan tarzı bir dekorasyon yapılırdı. Elbette zamanla ipeğin esnemesi ve solması ile bozulmalar olurdur. Günümüzde gelişen teknoloji ile alimünyum ve PVC ve özel gergi tavan kumaşı gibi malzemeler kullanılarak çok güzel gergi tavan uygulamaları yapılmaktadır. Gergi tavan özel alüminyumprofillerin ya da PVC membranların ısıtılarak şekil verilmesi ile yapılan dekoratif bir uygulamadır. Gergi tavan uygulaması yalnızca tavan için duvarlar için de uygulanabilen bir dekor çeşididir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu şekillerde yapılabilen gergi tavan tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara da olanak sağlar. Esnek yapısı ile farklı şekiller verilerek çok değişik modellerde uygulanabilen gergi tavan çok estetik bir dekor biçimidir.

Gergi Tavan Özellikleri

Gergi tavanın en büyük özelliği ısıtılarak esnetilen malzemenin istenilen şekil ve modele girerek kullanılabilmesidir. Bu esneklik özelliği ile kendine has tavan tavanlarda özgün tasarım yapabilme imkânı sunmaktadır. Sudan ve nemden etkilenmeyen gergi tavanlar duvarlarda da çok rahat kullanılabilir. Boya ve bakım istemeyen gergi tavan uygulaması temizlenebilir özellikte olduğundan yıllarca bakım ve boya masrafı olmadan temizlenerek kullanılabilir. Gergi tavan modeli çok hafif bir uygulama olduğundan güvenlidir. Özel üretimi sayesinde yangında alev almama özelliği vardır. Ultraviyole(X ışınları) ışınlarından etkilenmez. Çatlama ya da ayrılma gibi sorunlar gergi tavan uygulamasında ortaya çıkmaz. Gergi tavan hazır malzeme kullanıldığından kısa sürede kurulumu yapılır. Gergi tavanın en güzel özelliklerinden biri de istendiğinde çıkarılıp yeni bir model ile değiştirilebilmesi veya üzerinde istenilen değişikliklerin yapılabilmesidir.

Gergi Tavan Çeşitleri

Gergi tavanın kullanılan malzeme, verilen şekil, uygulanan tasarım ve ışıklandırma şekillerine göre farklı çeşitleri vardır. Gergi tavanları her zevke ve bütçeye hitap etmesi düşünülerek farklı özelliklerde ve çeşitlerde üretilmektedir. Evine veya işyerine gergi tavan uygulaması yaptıracak olan kişi kendi zevkine ve yapılacak ortama göre gergi tavan çeşitlerinden birini seçer. Gergi tavan çeşitleri baskılı gergi tavan, dijital baskı gergi tavan, ışıklı doku gergi tavan, Lake gergi tavan, 3D form gergi tavan, akustik gergi tavan, Transparan gergi tavan gibi birçok farklı tarz ve tasarımda yapılmaktadır. Her gün gelişen ve genişleyen bir piyasası olan gergi tavan uygulamalarında her geçen farklı çeşitler ve modeller yaratılmaktadır. En çok tercih edilen gergi tavan çeşitlerinin yapılış ve uygulanışını açıklayalım.

Baskılı Gergi Tavan

Baskılı gergi tavan modelleri istenilen şekil ya da resmin tavan veya duvar uygulaması için baskı teknikleri kullanılarak malzeme üzerine basılması tekniğidir. Baskılı gergi tavanların da kendi içinde farklı çeşitleri vardır. Basklı gergi tavan, HD baskı gergi tavan, 3D form gergi tavan gibi çeşitleri vardır. HD baskı tavan modelinde gökyüzü panel uygulaması yapılır. Gökyüzü paneller ile daha şık ve estetik tavanlar elde edilir. Gökyüzü panel sistemine istediğiniz şekil ve resim kaplanır. HD özelliği ile göz dolduran HD gergi tavan tasarım olarak çok hoş bir ortam yaratır. Hem ekonomik hemde hızlı kurulabilen bir gergi tavan modelidir. Dijital baskı gergi tavan uygulaması hem tavan hem de ducarlar için çok estetik ve modern bir görünüm kazandıran bir tasarımdır. Dursthdrho 1000 uv baskı teknolojisi ile baskı yapılır.  Bu nedenle solvent içermez. Solvent tabela ve brandalarda uygulanan bir yöntemdir ve insan sağlığına zararlı bir maddedir.

Bu nedenle dijital gergi tavan yaptırmaya karar verdiğinizde uygulamayı yapacak firmadan mutlaka solvent kullanıp kullanmadığını öğrenmelisiniz. İç mekânda yapılan dijital baskı uygulamasında solvent kullanılırsa baş dönmesi ve mide bulantısına sebep olur. İnsan sağlığı için oldukça zararlı olan solvent maddesinin kullanılmamasına dikkat ediniz. Bir diğer baskılı gergi tavan çeşidi ise 3D gergi tavandır. 3D gergi tavan isminden de anlaşılacağı gibi 3 boyutlu baskı uygulamaları ile yapılmaktadır. Özel gergi tavan kumaşı üzerine istenilen 3 boyutlu görüntü basılarak tasarım yapılır. Çok özel bir gergi tavan çeşidi olan 3D form gergi tavan uygulaması evlerde, işyerlerinde ve alışveriş merkezlerinde tercih edilen bir gergi tavan modelidir.

Lake Gergi Tavan Modeli

Gergi tavan modelleri içerisinde en çok tercih edilen modellerden biri olan lake gergi tavan modeli pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahiptir. İçerisine yerleştirilen ışıklar ile adeta bir ayna kadar parlak ve gösterişlidir. Lake gergi tavan modeli için uygun gergi tavan kumaşı kullanılarak istenilen şekil ve modelde tasarlanabilir. Lake gergi tavan modeli evlerde ve işyerlerinde parlaklığı ve göz dolduran yapısı ile oldukça sık tercih edilir. Diğer gergi tavan modellerine göre oldukça uygun fiyatlı ve ekonomiktir. Bu sebeple de çok sık tercih edilmektedir.

Lake gergi tavan mekânın tüm ışıltısını kendisinde toplayıp birebir yansıtma özelliği ile modern tasarımcılar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Bu gergi tavan modeli şık ve parıltılı dekorasyon isteyenlerin seçimi olmaktadır. Lake gergi tavan 120 renk seçeneği ile tüm kapalı yaşam alanlarına uygulanabilen bir gergi tavan çeşididir. Lake gergi tavan içerisine spot, avize ve aplik gibi aydınlatıcılar eklenerek parlak yüzeyinden faydalanarak iki kat fazla aydınlanma sağlanmış olur. Böylece elektrik tasarrufu da sağlanmış olur. Lake gergi tavan kesinlikle kir ve leke tutmaz ve çok kolay temizlenir. Isı, nem ve rutubetten etkilenmeyen bir yapısı vardır. Renklerinde kesinlikle solma ve yıpranma olmaz. Bu nedenle uzun yıllar kullanılabilen bir özelliğe sahiptir. Evlerde lake mobilyaların yer aldığı mutfak veya yatak odası gibi mekânlarda lake tavan tamamlayıcı bir şıklık katar. İş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, otellerde ve iş merkezlerinde çok fazla kullanılan bir gergi tavan çeşididir.

Transparan Gergi Tavan Modeli

Transparan gergi tavan ismini Işığı geçirme özelliğinden almaktadır. Işıklı doku gergi tavan olarak da bilinen Transparan Gergi Tavan kullanılan gergi tavan kumaşının geçirgenliği sayesinde arkaya yerleştirilen ışığı %95 oranında ön yüzeye yansıtma özelliğine sahiptir. Transparan gergi tavan uygulamasında tavan gerilirken özel aparatlar ile arka kısma led aydınlatma lambaları yerleştirilir. Gergi tavan arkasında ışık kaynağı bırakılmak suretiyle gün ışığı aydınlatmalı, derinlik sağlayan, homojen ışıklı tavan bulunduğu ortam için ferah bir tasarım imkânı sağlamaktadır. Transparan gergi tavan ile hem aydınlatma sorunu ortadan kalkar hem de dekoratif bir tavan ya da duvar görüntüsü elde edilmiş olur. Gergi tavan arka fonundan yansıyan aydınlatma soft bir ışık verir ve asla gözü yormaz.

Transparan gergi tavan yapıldığı mekânın hemen her köşesini aydınlatır ve her yöne aynı derecede ışık verme özelliği ile işyerlerinde de çok sık tercih edilir. Yapıldığı iç mekânda hiçbir karanlık ve gölge alan kalmayacağından ortama büyük bir ferahlık ve aydınlık katar. Transparan gergi tavanda günümüz teknolojisi ile LED lambalar kullanılır. Bu nedenle oldukça az elektrikle daha çok alan aydınlatılarak elektrik tasarrufu yapılmış olur. Transparan gergi tavan elektrik faturasında %80 oranında bir azalma sağlar. Böylece yapılan gergi tavan 6 ay içerisinde kendini amorti ederek kazançlı hale geçmenizi sağlar. Transparan gergi tavanın en büyük özelliği ışığı çok iyi yansıtmasıdır ve bu nedenle işyerlerinde ve evlerde çok fazla tercih edilen bir gergi tavan modeli olarak karşımıza çıkar.

Ev Ortamında Gergi Tavan Uygulaması

Gergi tavan dekorasyon olarak evlerde ve çeşitli işyerlerinde sıkça kullanılan bir tasarım harikasıdır. Farklı modelleri ve renk seçenekleri ile beğenilerek yaptırılan bir dekoratif uygulamadır. Evlerin tüm odalarının tavan ve duvarlarına yapılabilen bir uygulamadır. Evlerde kullanımında salon, mutfak, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, banyo ve koridorlar gibi evin her bölümü için gergi tavan uygulanabilmektedir. Her oda için farklı tasarımlar ile karşımıza çıkan gergi tavan uygulaması evin ferah ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlar.

Üstelik ışıl – ışıl şık görüntüsü ve şatafatı ile göz doldurur. Günümüzde modern görünüm için birçok evde gergi tavan uygulamaları yapılmaktadır. Tavan ve duvarlara yapılan bu dekorasyon ile ev içerisinde estetik ve hoş bir mekân yaratılmaktadır. Salona uygulanan gergi tavan, misafirlerin ferah bir ortamda en iyi şekilde ağırlanmasına olanak sağlar. Mutfak için yapılan gergi tavan özellikle hanımlar için çok vakit geçirdikleri ortamın daha ferah, aydınlık ve şık bir görünüm ile donanmasını sağlar.

Çocuk odalarına yapılacak gergi tavan çocuğun psikolojisi ve hayal dünyası düşünülerek seçilen farklı dizayn bir uygulama ile çocuğun ruh sağlığı için de faydalı olacaktır. Koridorlara yapılan gergi tavan uygulaması daha karanlık bir ortam olan geçiş noktalarının daha aydınlık olmasını sağlar. Banyolarda uygulanacak gergi tavan modelleri ile ışık dolu bir ortamda duş almanın keyfine varırsınız. Yatak odanız için yaptıracağınız özel bir gergi tavan uygulaması ile çok mutlu geceler geçirebilirsiniz. Evin her odası için farklı model ve çeşitte gergi tavan yapılarak evinizin havasını değiştirebilir. Daha mutlu ve huzurlu bir ortamda yaşayabilirsiniz.

Gergi Tavan Uygulaması Hangi Sektörler İçin Uygundur

Gergi tavan uygulaması evlerin yanı sıra işyerlerinde de çok tercih edilen bir dekor şeklidir. Farklı sektörlerde kullanım alanı bulan gergi tavan her ortama uygun özellikte yapılabilmektedir. Esnek ve estetik yapısı ile küçük veya büyük her işyerine uygun olan gergi tavan hoş bir görünüm sağlamaktadır. Ortama aydınlık bir güzellik katan gergi tavan ile işyerleri daha az elektrikle daha aydınlık ortamlar yaratabilmektedir. Sağlık sektöründe gıda sektörüne kadar her türlü işyeri için uygulanabilen gergi tavalar, alışveriş merkezlerinde ve iş merkezilerinde de çok sık tercih edilmektedir. Gergi tavan en çok hangi işyerlerinde kullanılır.

Sağlık Merkezlerinde Gergi Tavan Uygulaması

Sağlık merkezlerinde gergi tavan anti bakteriyel yapısı ile hijyenik bir ortam sağladığı için sıkça kullanılan bir dekor şeklidir. Pek çok sağlık merkezi ve hastanelerde tavan ve duvar için uygulanan gergi tavanlar, hem dekoratif güzelliği hem de aydınlatma sistemleri ile beğeni kazanmaktadır. Bu merkezlerde çok daha temiz ve ferah bir ortam yaratan gergi tavan uygulamaları doktor ve hemşire gibi tüm çalışanların daha keyifli ve severek çalışmalarına da olanak sağlamaktadır.

Ayrıca sağlık merkezi veya hastanenin isteği üzerine tavan ya da duvarlara yapılan gergi tavan uygulaması reklam baskılı olarak da yapılabilmektedir. Böylece hem ferah ve şık bir ortam yaratılırken hem de kuruluş reklamını yapmış olacaktır. Sağlık kuruluşları için en mükemmel gergi tavan uygulamasını İstanbul gergi tavan firmamız yapmaktadır. En kaliteli malzemeler ve titiz işçilik ile kusursuz gergi tavan uygulamaları yapıyoruz.

Bar ve Cafe ve Restoranlarda Gergi Tavan

Bar ve cafe ve restoranlarda ferah ve aydınlık bir ortam yaratmak için gergi tavan sıkça tercih edilen bir dekoratif uygulamadır. İç mekânın hem aydınlatılması hem de şık görünümü için gergi tavan mükemmel bir seçim olmaktadır. Bar ve Cafelerde müziğin daha iyi düzenlenebilmesi için akustik gergi tavanda tercih edilmektedir. Firmamız kalite standartları belgelerine sahip gergi tavan malzemeleri ve işinde uzman eğitimli ve tecrübeli montaj elemanlarımız ile hayalinizdeki gergi tavan uygulamasını cafe veya barınıza yapmaktadır. Böylece işyeriniz daha kaliteli ve elit bir görünüm kazanarak kazançlarınızı artırmaktadır.

Fabrika ve İmalathanelerde Gergi Tavan Uygulaması

Fabrika ve imalathaneler çok büyük mekânlar olsa bile son yıllarda hem elektrik tasarrufu sağlamak hem de çalışanların motivasyonunu artırmak için gergi tavan uygulaması istemektedir. Fabrikalar için hazırlayıp monte ettiğimiz gergi tavan uygulaması sonrası elektrik masrafının azalması ve işçilerin daha zevkle ve verimli çalıştıkları yönünde güzel geri dönüşler aldık.

Firmamız tarafından yapılan fabrika tavan ve duvarlarına uygulanan gergi tavan uygulaması sonrası fabrika ve imalathanelerin Avrupa standartlarına giren işler yaptığı belirlenmiştir. Fabrika ve imalathaneler için en mükemmel gergi tavan hizmetini sunuyoruz.

Ofislerde ve Eğitim Kurumlarında Gergi Tavan

Ofisler için gergi tavan uygulaması ofisin daha ferah ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlar. Eğitim kurumlarında uygulanan gergi tavan öğrencilerin ve öğretmenlerin daha ferah ve aydınlık bir ortamda daha verimli çalışarak üstün başarılar elde etmelerini sağlar. Ofislerin tavan ve duvarlarına firmamız tarafından yapılan gergi tavan elektrik giderlerini azaltır. Gergi tavanlarımızda kullanılan LED lambalar çok az elektrikle daha çok alanı aydınlatabilmektedir. Ayrıca ferah bir ortam yaratarak çalışma performansınızı da artırırsınız.

Hamam ve Spalarda Gergi Tavan

Türk kültürünün vazgeçilmez unsurlarından biri olan hamam ve spa uygulamaları yapan işyerleri için gergi tavan uygulaması çok kazançlı ve uygun bir dekor şeklidir. Hamamların tabanları bakteri ve pislik tutmasın diye mermer ile kaplanır. Fakat tavanları kubbe şeklinde normal harç malzeme ile yapıldığından her yıl tadilat ister oysa gergi tavan yıllarca aynı güzellikte kullanılır. Hamamın sıcaklığının korunması için de faydalı olacak olan gergi tavan nem ve rutubet yapmadığından hamamlar için çok uygundur.

Mağaza ve Alışveriş Merkezlerinde Gergi Tavan

Mağaza ve alışveriş merkezlerinde ışıltı ve ferahlık müşteri potansiyeli için çok mühimdir. Üstelik iyi aydınlatılmış şatafatlı ve şık bir mağaza ya da alışveriş merkezi daha çok tercih edilen bir yer olacaktır. Alışveriş merkezleri ve mağazalarda ferah ve hoş bir ortam yaratılmasının yanı sıra elektrik tüketimini de oldukça azaltan bir dekor olan gergi tavan tasarruf sağlanmasına da olanak tanır.

Spor Merkezlerinde Gergi Tavan

Günümüzde çok fazla rağbet gören spor salonlarının ferah ve aydınlık bir ortam olarak dizayn edilmesinde gergi tavan çok iyi bir dekor malzemesi olacaktır. İstanbul gergi tavan firmamız spor salonlarında mükemmel gergi tavan uygulamaları ile harika ortamlar oluşturmuştur. Spor salonuna uygun gergi tavan uygulaması ile az elektrikle daha aydınlık pırıl – pırıl bir ortam yaratılmaktadır. İnsanlar spor için geldiklerinde bu ferah ortamdan etkilenip tüm çevresine tavsiye edeceğinden spor salonunda müşteri potansiyeli artışı da görülür. Firmamız müşteri memnuniyeti odaklı çalışan ve yılların verdiği tecrübe ile mükemmel gergi tavan uygulamaları yapmaktadır.