+90 216 505 08 09 Whatsapp +90 538 237 77 72 info@karadenizgergitavan.com

Gergi tavan günümüzde birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca ev içinde de kullanılan gergi tavan ortama şıklık ve hoş bir hava katmaktadır. Sıradan bir yapının ilerisine geçilerek kişiye özel, istenilen baskı yapılabilmekte ve bu ise işletmenin veya bu işlemi yaptıran evin daha ferah ve özel gözükmesini sağlamaktadır. En önemli özelliği estetiklik olan gergi tavan birçok kuruluş tarafından tercih edilen yöntem olmaktadır. Farklı türleri olması ve seçeneklerin fazla olması bu alanın daha da gelişmesini sağlamaktadır.

Gergi Tavan Nedir?

En genel tanımıyla tavanlara yapılan ışıklandırmalı özel bir uygulamadır. Genel anlamda estetik açıdan hoş bir görüntü bırakması sebebiyle insanlar tarafından tercih ediliyor. Günümüzde başlamış bir uygulama olmayan gergi tavan geçmiş yıllardan beri devam ediyor. Günümüze kadar ulaşmış olan bu uygulamalar birçok farklı çeşidi bünyesinde barındırmasından kaynaklı olarak çok tercih ediliyor. Hem şık hem ucuz olan gergi tavan çeşitleri PVC ana maddesi içeriyor. Hijyenik, yalıtımlı ve çok daha steril bir tavan için bu çalışmalar önem taşıyor. Gergi tavan PVC’nin ısıtılıp tavanda montelenmiş gergi tavan profillerine yapıştırılması ile tamamlanıyor. Bu işlem neredeyse tüm türlerinde benzer özellikler gösteriyor.

gergi tavan modeli

Gergi Tavan Türleri Nelerdir?

Gergi tavan birçok farklı türü ile evleri süslüyor. Transparan germe tavan, dijital baskılı germe tavan, lake yüzey germe tavan germe tavan uygulamalarının türleri olarak sunuluyor. Bu türlerin her birisi farklı özelliklere sahiptir. Genelde ofislerde ve market gibi yerlerde kullanılan germe tavan tipi olan transparan gergi tavan buz beyazı ile gün ışığı renkleri ile müşterilere sunuluyor. Ortamın daha aydınlık olmasının istendiği marketlerde kasap reyonlarında, et reyonlarında, giyim reyonlarında bu tavan yöntemine sıkça başvuruluyor. Ayrıca çalışmalar yapılan ve aydınlık olması istenen ofis ortamlarında da transparan uygulamalar dikkat çekiyor. Bu tavan yönteminde beyaz renkler kullanıyor. Bu ise ışığın tavandan daha rahat geçmesini sağlıyor. Sonucunda ortam daha aydınlık oluyor.

gergi tavan

Türlerin ihtiyaca göre değişiklik gösterdiği germe tavan uygulamalarında transparan gergi tavan genel anlam itibariyle yüksek oranda ışık isteyen fakat bunun yanı sıra estetiklikten de ödün vermeyen işletmelerin, ev sahiplerinin tercihi oluyor. Belirlenen marka ve ebatlara göre özel olarak hazırlanan bu germe tavan türünde isteğe göre boyutlandırma yapılabiliyor. Ayrıca farklı markalar arasından seçim yapılabilmesine de imkân veriliyor. Buna ek eğer daha fazla ışığa ihtiyaç duyuluyorsa daha da şeffaf modeller kullanıcılara sunulabiliyor. Sıkıcı bir ortamdan kurtulmak ve daha sade, hoş bir görünüş elde etmek için bu türdeki gergi tavanlar gerekli ihtiyacı karşılıyor.

Baskılı Gergi Tavan

Başka bir gergi tavan uygulaması ise baskılı gergi tavan uygulamaları olarak kullanıcılara sunuluyor. Bu gergi tavan yönteminde sade bir görünüşüm ötesine geçiliyor. Transparan gergi tavandan farklı olarak beyaz yerine burada istenilen baskının gergi tavana yapılması sağlanıyor. Örnek verilecek olursa her sabah uyanıldığında sıradan bir tavan ile karşılaşmak yerine deniz, okyanus manzarası ile uyanma imkânı yakalanabiliyor. Bunun yanı sıra fanatik bir taraftar için odanın tavanı da takımının amblemini, renklerini ışıklı ve canlı bir şekilde taşıyabiliyor. Buna ek olarak uzun zaman geçirilen ve yeterli bir manzaraya sahip olmayan kafeler de bu uygulamalardan yararlanarak müşterilerine hoş ve nezih bir ortamda yemek yeme, vakit geçirme imkânı sunuyor. Hastane, ofis, cami, kafe, lokanta, AVM, mağaza ve akla gelebilecek birçok yerde uygulanan bu işlemler ile ortama güzel bir hava katılıyor.

lake gergi tavan

Ayrıca baskılı gergi tavan uygulamaları yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Özellikle yapılan baskıların zamanla solmaması ve ihtiyacı karşılayabilmesi önem taşıyor. Uzun süreli kullanım için yapılan baskının güneş ışığından etkilenmemesi, tozlanma vb. durumlarda rengini kaybetmemesi gerekiyor. UV baskı tekniği ile yapılan bu uygulamalarda solmanın ortadan kaldırılması sağlanıyor. Ayrıca boya çıkması, renk vermesi, dokununca iz bırakması gibi sorunlar da bu teknikle tamamen ortadan kalkıyor. Baskılı uygulamalarda en kaliteli hizmeti sunan firmamız solmayacak, kaliteli görüntüye sahip ve müşterisini üzmeyecek çalışmalar yapıyor. Yapılacak bu uygulama ile kapalı ve basık mekânlarda gökyüzü manzaralı tavanlar oluşturularak ferah bir ortam elde edilebiliyor. Ayrıca istenilen her görselin de tavana basılması sağlanabiliyor.

Lake Gergi Tavan Modelleri

Son olarak satışı bulunan gergi tavan türü ise lake gergi tavan olarak sunuluyor. Bu gergi tavan da bazı özellikleri sebebiyle diğer uygulamalardan ayrışıyor. En temel farklılık parlaklık olarak belirtiliyor. Bu uygulamalarda daha parlak renkler kullanılarak daha canlı bir görünüş elde edilmesi sağlanıyor. Farklı renkleri olan bu uygulama sayesinde işletmenin veya evin mobilyasına en şık olacak gergi tavan seçilebiliyor. Parlak kırmızı, mavi, açık mavi, siyah, beyaz gibi renkler bu uygulamalar ile sunuluyor. Ayrıca bu renkler dışında da özel renkler bulunabiliyor. Geniş bir yelpaze sunan şirketimiz bu alandaki ihtiyaçlara en iyi cevabı veriyor.

Gergi Tavanın Türlerine Göre Genel Özellikleri Nelerdir?

Gergi tavanlar farklı özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyorlar. Sade görünüşü sevenler için transparan seçeneği sunulurken daha detaycılar için lake gergi tavan uygulamaları sunuluyor. Bu uygulamalar farklı gibi görünse de temelde benzer özellikleri barındırıyorlar. Gergi tavanlar üzerine baskı yapılabilir olmaları sebebiyle birçok insan tarafından tercih ediliyorlar. Esnek bir yapıları bulunuyor. Bunu oluştukları hammaddeden dolayı elde ediyorlar. Bunun kazancı olarak ise herhangi bir darbe anında bu uygulamalar zarar görmüyor ve sapasağlam kalabiliyor. Örnek verilecek olursa bu esneklik metrekare başına 120 kg basınca kadar dayanıklı olabiliyor. Dayanıklı oluşu uzun yıllar kullanılmasına imkân tanıyor ve yapılan yatırım evin, işletmenin değerini artırarak uzun yıllar uygulama yapılan yere hizmet etmesini sağlıyor.

gergi tavan modelleri

Gergi Tavan Modelleri

Özellikle Marmara bölgesinde veya kıyı kesimlerde yaşanılan bir sorun olan nem bu tür uygulamaları etkilemiyor. Alçı ile yapılan çeşitli uygulamalarda bu sorun oluştururken gergi tavan modeli ile nem bir sorun teşkil etmiyor ve zarar veremiyor. Soyulma, dökülme gibi problemler bu sayede ortadan kalkıyor. Deprem gibi doğal afetlerde alçı ile yapılan ürünlerde çatlamalar olurken esnek yapısı sayesinde bu çatlamalara ve kötü görüntüye gergi tavan izin vermiyor. Şıklığı sadece görünüş olarak katmayan gergi tavan modelleri sağlamlıkları ile de iz oluşumunu engelleyerek güzel bir görünüş sağlıyor. Temizlenebilir olması en büyük tercih sebepleri arasında yer alıyor. Zamanla tozlanması, kirlenmesi gibi durumlarda temizleme uygulamaları yapılarak ilk gün ki halini alması sağlanabiliyor. Bakımı için temizlemek yeterli olan gergi tavan modelleri uzun süreli kullanımda boya, bakım gibi masraflara yol açmıyor ve ilk gün ki parlaklığını ve estetik görünüşünü koruyor. 20 yıla kadar dayanıklı bir şekilde duran bu uygulamalar ortamlara güzel bir hava ve estetik bir görünüş kazandırıyor. Buna en uygun fiyata ve uzun yıllar boyunca sağlayarak fazla paralara harcanmasının önüne geçiyor. Ayrıca hızlı ve kolay şekilde uygulamaları yapılabiliyor.

gergi tavan

Gergi Tavan Aydınlatma

Sadece güzel görünüş amacıyla kullanılabileceği farklı bir aydınlatma olmadan sadece aydınlatma alanında da kullanılabiliyor. Sıradan avizelerden daha estetik bir görünüş sağlayarak ev ortamında yapılan muhabbetlerin daha ferah ve nezih bir salonda gerçekleşmesine olanak tanıyor. Ayrıca aleve karşı da dayanıklı olan ürünler herhangi bir yangın durumunda yangını körükleyici özellik göstermiyor. Bu da güvenli olduğunu bir kere daha ispatlamasını sağlıyor. Aleve karşı Avrupa şartlarında alev almazlık sertifikası olan bu ürünler ile estetik bir salon aynı zamanda güvenli olabiliyor. Ultraviyole ışınlardan etkilenmeyen gergi tavanlar hijyeniktir. Kolay temizlenmesi sayesinde etrafa mikrop saçmaz ve sağlıklı bir ortam sunar. Montajı diğer alçı uygulamaları gibi uzun ve zahmetli olmaz.

baskılı gergi tavan

Gergi Tavan Uygulama

Bu uygulamalar kısa sürede monte edilir. Bu süreçte ev, ofis ortamında bulunan herhangi bir eşyanın kaldırılmasına gerek kalmaz. Oldukça temiz olan montajı sayesinde kullanıcısını üzmez. Çok kolay bir şekilde ve kısa süre içerisinde montajı gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde sökülmesi gerektiği durumlarda da çok kolay şekilde sökülür. Özgür bir yöntem olan gergi tavan modeli istenildiği gibi dizayn edilebilir. Kişiye özel tasarlanabilir. Baskı yapılabilir. İster bir aile fotoğrafı, ister özel bir fotoğraf, ister kişisel objektife yansımış bir manzara fotoğrafı baskılanabilir. Kişileştirilebilir olması insanların ilgisi çekmesini sağlamaktadır. 1. Kaliteli ürünleri ile firmamız size bu alanda en iyi sunacak ve gergi tavanın olumlu yanlarını firmamızın kalitesi ile daha da fazla artırmanız sağlanacaktır.

Gergi Tavan Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Bazı gergi tavan türleri sökülmeye izin vermeyebilir. Söküldükten sonra bu modeller tekrar montajlanamaz. Bu yüzden türlerine göre bu özelliğin farklılık gösterdiği gergi tavanlar seçilerek dikkat edilmesi gerekiyor. Farklı modelleri olan gergi tavanın montajı esnasında da farklı türleri bulunuyor. Bu montaj yöntemleri yapılacak uygulamanın türüne göre değişiklik gösterebiliyor. İlk olarak zıpkın montaj yöntemi ile karşılaşılıyor. Bu yöntemin en büyük avantajı de monte edilen ürünün tekrar monte edilebilmesine imkân tanıyor olmasıdır. Isı tabancısı olmadan tekrar monte edilemeyen bu monte şeklinde mutlaka profesyonel bir ekipten destek alınması gerekiyor. İstanbul gergi tavan denilince akla gelen ilk firma olan şirketimiz size en iyi hizmeti sunacaktır.

gergi tavan modeli

İkinci bir montaj yöntemi ise V montaj olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntem ise ters montaja izin vermemektedir. Bu yöntemin avantajı ise de monte olayında çok iyi olmasıdır. Son yöntem ise montaj klipsleri kullanılmasıdır. En başarılı yöntem olarak karşımıza çıkan bu yöntemde klipsin sıkıştırılması ile montaj sağlanır. Oldukça basit olan bu uygulama ile hem zamandan tasarruf elde edilirken hem de kaliteli bir işçilik imkânı sağlanır. Bireysel olarak yapılabilen bu uygulama bireysel denemeler ile PVC görüntüye zarar verebilir. Bu yüzden profesyonel hizmet almak her zaman daha faydalı olacaktır.

Güzel ve Kaliteli Bir İç Dizayn İçin Hangi Tür Tercih Edilmelidir?

Bu tamamen kullanıcıya bırakılmaktadır. 3 tür de şık ve kaliteli bir görünüş sunmaktadır. Firmamız bu alanda en kaliteli hizmeti veriyor. 3 seçenek için de olumlu sonuç almak mümkün oluyor fakat yapılacak uygulamanın daha iyi seçilmesi önem taşıyor. Çünkü burada verim alınabilmesi için ortam şartlarının daha iyi düşünülmesi gerekiyor. Örnek üzerinden gidilecek olursa basık ve kapalı bir alanda bulunan kafenin tavanına siyah lake tavan uygulaması yapıldığı takdirde ortam daha basık bir duruma gelecektir. Bu ise müşterileri daha fazla rahatsız edecek ve ortamda vakit geçirme isteklerini kıracaktır. Fakat kafe gibi bir ortamda okyanus manzarası tavana işlenirse bu durumda daha ferah bir ortam elde edilmesi sağlanacaktır. Yeterli bir manzaraya sahip olmayan, havasız ve basık gibi gözüken kafe bir anda daha hoş nezih bir mekân olacaktır.

yatak odası gergi tavan

Başka bir örnek ise koyu renk ve gold detay mobilyaların kullanıldığı bir işletme girişinde dijital baskı ile orman manzarası uygulaması yapmak istenilen havayı yakalayamayacaktır. Bunun yerine lake geri tavan uygulaması ve siyah seçimi yapılarak kaliteli, estetik hoş bir görünüş elde edilecektir. Birçok farklı çeşidi ile en kaliteli hizmeti sunan firmamız bu anlamda size her türlü konuda yardımcı olacaktır. Fikirler sunacak olan firmamız başlangıçtan sona kadar ve yıllar boyunca işinin arkasında durarak değerli müşterilerine yardımcı olacaktır. Öncelik bu seçimin iyi yapılmasından geçmektedir. Tüm türler yeterli dayanıklılık ve estetikliğe sahiptir. Fakat seçim yapılarak daha estetik ortamlar oluşturmak müşterilerin elinde olmaktadır.

Modern Gergi Tavan Modelleri

Ayrıca görünüşten daha önemli bir parametre de ışık olabilmektedir. Uygulamanın yapılacağı ortamda başka aydınlatma yoksa ve yeterli aydınlatma miktarı fazlaysa burada dijital baskılı uygulamaların yerini transparan uygulamalar almaktadır. Transparan uygulamalar ile daha fazla ışık elde edilebilmektedir. Örnek verilecek olursa bir ofis ortamında aydınlatma gergi tavan ile sağlanacaksa koyu renklere sahip parlak bir tavan kullanmak veya manzara fotoğrafı baskılı olan bir gergi tavan kullanmak çok mantıklı olmayacaktır. Bunun yerine ışığı geçirgenlik oranı daha yüksek olan ve beyaz, gün ışığı renklerinden oluşan transparan gergi tavan kullanılması ortamı daha aydınlık yapacaktır. Estetik görünüşün ikinci planda ve ışığın birinci planda olduğu bu durumda hem estetik görünüş sağlanmış ve sıradan olan ışıklandırmalar kullanılmamış olacaktır. Bunun yerine oldukça kaliteli, estetik, alçı ürünler gibi olmayıp bakım istemeyen, yıllarca ilk gün ki gibi kalacak olan transparan gergi tavan kullanılmış olacaktır. Bu sayede ortam estetik bir görünüş kazanırken ışıklandırma da tam anlamıyla yeterli olacaktır. Işıklandırma önem taşıyorsa mutlaka transparan yöntemler kullanılmalıdır. Diğer baskılı yöntemler yeterli ışığı size sunmayabilir.

3D Gergi Tavan Hizmetleri De En İyi Şekilde Sunuluyor

Başlı başına sıradanlığı ortadan kaldıran gergi tavan yöntemleri 3D baskılar ile daha da özgün olabilmektedir. Yapılacak olan 3 boyutlu manzara baskıları ile ortamın gerçek anlamda ferahlaması sağlanabilmektedir. Ayrıca kişiye özel 3D baskılar ile sevdiğiniz bir anı her saniye odanızda yaşamanız da mümkün kılınmaktadır. 3D olarak yapılan baskılar çeşit çeşit olabilmektedir. Bir gökyüzü manzarasının yanı sıra özel bir fotoğraf da baskılanabilmektedir. En büyük avantajı zaten canlı olan görüntünün daha canlı olması ve ciddi anlamda estetik bir görünüş katıyor olmasıdır.

gergi tavan

gergi tavan

Firmamız Kaliteli Hizmeti İle İhtiyaçlarınıza En İyi Cevap Olacaktır

Bu alanda hizmet veren birçok firma bulunuyor. Verdiğimiz kaliteli hizmet ve hızlı montaj hizmeti ile bir adım daha öne çıkıyoruz. İlk andan itibaren ürün seçimi, montajı, montaj sonrası müşterisinin yanında olan firmamız ürünlerine uzun yıllar garanti veriyor. Bu alanda araştırma yapılırken en önemli husus ürün çeşitliliği olmaktadır. Her ortama uygun renklerin bulunması ve bunların uygulanabilmesi için firmaların yeterli ürün çeşitliliğine sahip olması gerekmektedir. Geniş ürün yelpazemiz, kaliteli ürünlerimiz birçok farklı marka ve modelde ürünümüz ile bu alandaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılıyoruz. Birçok noktaya hizmet veren firmamız İstanbul gergi tavan denilince akla gelen lider firmalardan birisi olmaktadır. Kaliteli bir hizmet ve güvenli alışveriş için iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşılabilmektedir. Ayrıca ofislerimiz aracılığıyla modelleri yakından görerek karar vermenize imkân tanınmaktadır. Gergi tavan uygulaması yapmaya karar verenlerin bu işlemleri yaptırmaya karar vermesi doğru bir karar olmaktadır. Bundan sonra verilmesi gereken doğru karar ise bu hizmetin kimden alınacağıdır. Firmamız en uygun fiyatı ve en iyi kaliteyi hoşgörülü ve yeterli düzeyde müşterilerine sunmaktadır. Bu alanda tercih edilebilecek olan en iyi firma olarak mutlaka fiyat alınması gerekmektedir.

Karadeniz Gergi Tavan

Karadeniz Gergi Tavan çok çeşitli iç tasarım uygulamaları sunuyor. Çocuk odası, yemek odası, restoran, sinema, şirket ofisleri veya fuar standları, bu alanların hepsi ve daha fazlası, bir tasarımcının işleyişi ile ilgili bir çalışma veya birliği.
Bir çözüm çözümü ile birlikte Karadeniz Gergi Tavanlar yepyeni bir yaratıcılık seviyesine sahiptir. LED’lerden veya fiber optiklerden gelen ışıkla duvarlara, tavanlarda veya 3d şekillerde basılan görüntüler iç tasarımın sınırlarını zorlar. Arkadan aydınlatılan KaradenizGergi Tavanlar, estetik, şıklık ve işlevselliklerin ilginç bir uygulaını sunuyor.

Karadeniz Gergi Tavan Micro-akustik filmi ile, emiş derecesinde, bir parçanın özel olarak oluşturulduğu, sac ile iç yüzey doğru seçilmiyor. Mikro delikler açısından görünmez olan Mikroakustik, ses ve estetik bir bir araya getirir. Deliklerin sayısı uygun değildir.
Akustik, uzaklığın bir boşluktan uzaklaştırılması gerekmektedir. Levhalarla ilgili ses enerjisinin bir parçası olması gereken geçiş izni. Ses dalgaları odalarına yanklanacakmaya devam edilmelidir, enerji kaybı devam eder ve boşluktaki ses azalır. Karadeniz Gergi Tavan Akustik Tavanlara yerleştirilen teknoloji, muhteşem akustik sonuç elde etmesini sağlamak.

Işık alanı, benzersiz bir alanın yaratılması ve gösterilmesi için benzersiz ve yaratıcı bir yoldur. Armatür, armatürde aydınlatma sistemleriyle birlikte dikkat çekiyor. Işık kutunun bir nesneyi aydınlatması gerekiyor, ışık kutudan genişler ve üzerinde parlar. Işık kutusundaki LED, bir renk veya çeşitli renklerde olabilir ve bir desen oluşturulabilir veya hala olabilir.

Karadeniz 3D Gergi Tavanlar, müşterinin tasarımına ve özgürleştirilmesi ile kişiselleştirilmiştir. Astraktik, çıktı ve fonksiyonsizlikten ödün vermez. Karadeniz 3D GERGİ TAVAN, bir iç mekana uyacak şekilde uyarlanabilir. Üretim tesislerinde, perakende satış noktalarında veya hastanelerde keskin ve temiz bir ışık için gerekli de kullanılabilir. Bu 3D Tavanın nerede bir şey bulunmadığından, bir, bir, lobi, bar veya showroom için göze bir bir de olabilir.