+90 216 505 08 09 Whatsapp +90 538 237 77 72 info@karadenizgergitavan.com

Gergi tavan uygulanan tavanlar ayrı bir çalışma içermektedir. Plan ve proje yürütülür. Yaptırmak istenen yere ya da yaptıracak kişinin özel seçimi ile ortaya güzel tasarım çıkartılır. Düz tavanlara uygulanan bu sistem boyu badana masraf ve işlevlerinden kurtardığı gibi modern bir yapı haline getirerek günümüz teknolojisine uygunluk sağlar. Montajı oldukça basit ve kolaydır. Bir günde tasarım harikası teknoloji uygun ortama monte edilebilmektedir. Ortam alanı ölçüleri alınır alınan ortama uygun şerit çelikler hazırlanır. Kare ya da şekil uygulaması ile paneller yerleştirilir. Bu paneller karası boştur ve havuz denilen bir alan boş bırakılır.

Paneller ortasına seçim yapılan gergi tavan kumaşı ısı cihazı ve spatula yardımı ile yayılarak paneller üzerinde kaplama işlemi yapılır. Paneller şeritler arasından LED ışık monte edilerek bitmiş halindeki avizelerin, lamba ve floresanların yerini desenli kumaş ardında ışıklandırmaya bırakır. Elektrik tesisatı uygun ölçüler ile yapıldıktan sonra açık kalan paneller PVC bant ile kapatılır. Boşluk kalmayacak şekilde önem gösterilen bir çalışma içermektedir. Haşere ve küçük canlıların girmemesi sağlanmaktadır. Tüm bu işler bittikten sonra herhangi bir temizleme ya da kaldırılması gereken inşaat hali olmaz ve elektrik bağlantısı bina trafosuna bağlantı kurulur.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan, normal bilinen tavanlardan farklı olarak uygulama ile ortaya çıkartılan bir sistemdir. Standartların dışındadır. Ustalık gerektiren bir çalışması vardır. Işıklandırma ile birlikte bir bütün de denilebilir. Geçmişten günümüze kadar gelen bir sistem isteyen teknolojik buluş olarak görülen gergi tavan işlemi vazgeçilmez bir konforuda beraberinde getirir. İstanbul Gergi tavan Amerikan kültürü olarak bilinir. Yüz yıllar öne kullanımı olan bu sistem teknolojik olarak uygun değil aynı zamanda dayanıklı olmayan belli sürelerde değişmesi gereken bir sistemdi. İpek kumaşları oturma salonlarında ayarak parlaklığı ve kumaşın desenleri ile zengin ailelerin dikkat çekiciliği ve zenginliğini ispatlamalı yolu olarak kullanmaktaydılar.

İstanbul gergi tavan

İstanbul Gergi tavan,

tavana yine kumaş germe işlemi ile ortaya çıkartılmaktadır. Geçmişin kumaşı ipek kumaş yerini şimdilerin teknolojik buluşu olan dayanıklı, sağlığa ve doğaya zarar vermeyen bir teknoloji olarak halkın hizmetine sunuldu. Temizlenmesine gerek kalmayan her yıl badana ya da boya işlemi uygulamasına gerek kalmayan üstelik sağlıklı yapısı ile ısı enerjisini içerisinde tutarak kişilere ekonomik kullanım sağlayan bu sistem yaşamı kolaylaştıran mükemmel bir buluş olarak görülmektedir. Birbirinden farklı gergi tavan modeli ile farklı seçenek imkânı sunmaktadır. Kısıtlayıcı olmayan gergi tavan modeli her ortama uygun her kullanışa uygun ölçüm ve tarzda yapılmakta, inşa edilmektedir.

Gergi Tavan Nasıl Kullanılır?

Kullanıma karar verilen gergi tavan, ortamına uygun model, şekil ve renk seçimi yapılmalıdır. Işıklandırma ile bir olan gergi tavanlar ortamına uyumluluk sağlayacak ışık ve ışıklandırmaya da karar verilmiş olmalıdır. Monte edilen tavan istenildiğinde çıkartılabilir üstelik tavana fazla zarar vermiş olmaz, sade haliyle de tavana boya yapılıp eski haliyle istenmesi durumunda kullanıma devam edilir. Çıkartılan gergi tavan başka bir ortamda da istenmesi durumunda kullanıma devam edilebilmektedir. Kullanımı rahat ekonomik ve uygulaması basit olan bu sistem ile özellikle çok pahalı uygulama masraflarına girmeye gerek kalmaz. Bağlantı düğmeleri olan gergi tavanlar sürekli ya da zamanla temizleme derdi de yoktur. Ayrıca yanmaz yapıya sahip olma özelliği herhangi tehlike anında tehlikeyi arttıracak tehdit yaratmaz. Ortamda oluşan sesi kumaş üzerinde bulunan deliklerden süzülerek girer ve sesten ısı enerjisine döndürür.

gergi tavan modelleri

Isı enerjisi yaratan yanmaz, yıpranmaz, kumaş gibi yırtılmaz bir teknolojidir. Üzerinde paslanma, yağlanma, kir gibi pislikleri barındırmaz. İstenildiğinde üzerine görselliği ve dikkat çekiciliği arttırmak için avize aklik takılabilmektedir. Başarılı olarak sunulan bu teknoloji akla gelebilecek her ortama uyumluluk sağlamaktadır. Neme, buhara dayanıklılığı ile banyo, havuz, hamam gibi ortamlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özel bir bakım gerektirmez. Yirmi yıla yakın sıkılmadan kullanıldığın çıkartmak gerekmez. Doğa da geri dönüşüm özelliği taşıyan malzemeler ile yapılmıştır. Kullanıcıya gönül rahatlığı ile kullanım avantajı sunmaktadır.

Gergi Tavan Tercihleri

Sürekli boya ya da badana yaptırmak istemeyenler, kapatmak istediği yerler ya da şıklığı, modern hayat tarzı olarak kullanım amacı ile yaptırmak isteyenler tercihi olan bu teknoloji kullanım yerlerine gözde bir görsellik ayrıca dekorasyon imkânı sunmaktadır. Sade ışık tercihi yapmak isteyenler için farklı seçenekler, rengi, modeli ve deseni sevenler için seçenekler arttırılmıştır. Çocuk odası dâhil, toplu yaşam merkezleri olmak üzere her koşula ve ortama uyumluluk sağlayan gergi tavan sistemleri modern dekorasyon yaşam tarzı sunar. Çok büyük alanlar dâhil küçük alanlara da monte edilebilen bir sistemdir. Çok çeşitliliği ile dikkat çeken teknoloji verdiği garanti ile yıllarca yapılan tadilat giderlerini tamamen geri kazandırır.

gergi tavan

Bilindik dekor alanlarından çok farklı olarak görülen çalışma ile ayrı bir tavan ya da duvar çalışması gerektirmez. Şıklığı, temizliği, kullanış kolaylığı gibi amaçlar sunar. Farklı tasarımları ile çok çeşitli seçenekler sunarak, yanmaz yapısı, dayanıklı malzeme kullanımı ile yıllarca kullanım ömrü garantisi sunar. Temizliği kolay ve temizlik gerektirmez. Geri dönüşümlü maddeler olması sebebi ile de atılımında doğaya geri kazandırılabilir.

Gergi Tavan Nerelere Uygulanır?

Gergi tavan uygulamaları, oturma odası, salonlarda, mutfak, banyo, çocuk odası, hol, bir daire içerisinden her odaya uygundur. Birbirinden farklı seçenekleri ile kişinin kullanıma sunulan çeşitlilik vardır. Daire içinde eve uygun renkler, desenler, modeller, modern hayat mimarisi zenginliği ayrıcalıklı bakış açısı sunarak farklılık yaratmaya olanak sağlar. Çocuk odasına uyumlu gerçekçi fotoğraf, resim, çizgi film karakterleri daha birçok seçenek ile uyumluluğu temsil eder. Modern farklı hayat çizgilerini yaşamına yansıtmak isteyenlerin tercih edebileceği doğaseverlere uygun doğa unsurları, deniz, yeşillik, su, bahçe, gökyüzü çeşitlilikleri ile dekorasyon sunular sunar. Toplu yaşam alanlarında oldukça fazla tercih edilen dekorasyon senekleri sunar. AVM, düğün salonları, oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri, spor tesisleri, konferans salonları, çeşitli model ve seçenekleri ile kullanıma hazır hale getirilmektedir.

3d gergi tavan

Tavan Germe

Seçmekte zorlanılan bu tasarımlar kullanım amaçlarına uygun hale getirilirler. Çalışma ortamına uygun ışıklandırma, oturma odasına uygun ışıklandırma, düğün salonuna ya da toplantı odası, yemek odası, toplantı odalarına uygun ışıklandırma seçeneği sunulur. Vaz geçilmez bir ev modası ya da toplu yaşam alan güncellemesi olan bu teknoloji verdiği garantiler ile kullanım alanlarını çoğaltmaktadır. Nemin, buharın olduğu ortamda da güvenilir bir şekilde pas yaratmadan çürüme ya da eskime yapmadan kullanılabilecek uygun tasarımlar da birbirinden farklı seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Tekrar tekrar değiştirme, tadilat, onarım, boyama, değişim gerektirmeden, gönül rahatlığı ile kullanım sağlanmaktadır. Hamamlarda, kapalı havuzlarda, spa merkezlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Çeşitli yapıdaki sistemler ile kişiye rahatlık ve ekonomi sunar. Toplu alanlarda fazla kullanım, çalışma ortamı, insan sülikasyonu olması sebebi ile çabuk tadilat gerektirmekte, yenilenmesi gerekmektedir.

Lake Gergi Tavan Yapısı

Lake gergi tavan özellikle lake mobilya kullanımı, ev oturma odaları, otel lobileri, yemek odaları, banyo, restoran gibi ortamlarla birlikte kombin edilebilen mobilyalar ile birlikte tercih edilmektedir. Lake parlak zemin görüntüsü yaratır. Arka plandan verilen ışık ile lakenin parlak zemin dokusu ile pürüzsüz bir tavan görüntüsü ayrıca oldukça ışığı daha net yaşama imkânı sunar. Lakenin farklı renk ve desenleri ile banyo, hamam ve havuz gibi ortamlarda da tercih edilme oranı artmıştır. Lake geri tavanlar son derece parlak bir şekli olduğu gibi yansıtan zemin ferahlığı sağlar. Temiz, görüntüsü, parlaklığı ile mutfaklarda dahi yemeklerin daha net ve leziz gözükmesini sağlar. Kişinin başucunda birbirinden güzel ışık şenliği yaratır.

uvi Banyo gergi tavan

Havuz Gergi Tavanı

Temizleme ihtiyacı yaşatmayan bu seçenek ile evlerin toplu ortamların dekorasyon fikirlerinin paylaşılmaz görselliğini sunmaktadır. Tercihe göre değişiklik sağlayan tavan seçimleri görsel yapısı ve zengin duruşu ile yıllara kullanım kolaylığı sunar. Vazgeçilmez bir dekorasyon şıklığı sunan lake ışığı iki kat hissettirecektir. Modern mağaza şıklığı yaşatacak ışık şöleni altında mağazadaki satıştaki ürünler üzerinde albenisini arttırmaktadır. Havuz, banyo ortamlarında suyun şırıltısı ile tavandan yansıyan ışık kişiyi deniz ortasında açık hava da hissi uyandıracaktır. Işığı ve çevresindekileri doya doya yaşatacak bir buluş olarak görülecektir. Lake mobilya kullanımı beraberinde kombine uyumluluk sağlayacak lake gergi tavan ile şıklığın hiç olamayacak kadar uyumu yaşanmaktadır. Kullanılan her ortamı ışığı ile büyüleyecek tercihlerde lake gergi tavan tercihi pişman olunmayacak bir zevki yaşatma imkânı sunacaktır. Olmazsa olmazlardan sayılan ışık teknolojisi güzel desen ve modeller altında farklılık yaratarak olmasında daha farklı bir ortam yaratır.

Transparan Gergi Tavan Yapısı

Transparan gergi tavan şeffaf yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Şeffaflığın yansıttı modernlik ile yapılan ortama şıklık katacaktır. Işığı daha net ve yalın yaşamak isteyenlerin tercihi olan Transparan gergi tavan çalışma odalarını, mutfak, oturma odası ve daha birçok alanı süslemeye dekore etmeye devam etmektedir. Şeffaf tavan tercihi yapan kişilerin tercihi oldukça fazladır. Transparan gergi tavan teknolojisi şeffaf kumaştan renksiz tasarlanmaktadır. Çok renkli ya da dekorasyonu çok hareketli ortamlarda tercih edildiği gibi çalışma ortamlarında, ışığın yormayacağı, ya da gözün yorulmaması gereken ortamlarda, konferans salonu düğün salonlarında da tercih edildiği gibi mağaza ve AVM gibi büyük alanlarda montajına uygunluk sağlanmıştır.

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odaları, kuyumcu, kafe tercih alanları genişletilecek kadar fazladır. Her alana uygun her ortama kombin yapılabilecek şekilde uyumluluk sağlayan gergi tavan stili her ortamın gözde dekor alanı olarak dikkat çekecek özelliğe sahiptir. Lake gergi tavan da diğer gergi tavan seçenekleri gibi montajı kolay, kullanımı basittir. Diğerleri gibi yine aynı şekilde uzun yıllar kullanım kolaylığı ve dayanıklı garantisi vermektedir. Ortama renk, desen, modelli, şekilli ortamlardaki mobilya, dekorasyon, eşyalara son derece uyumluluk sağlar. Temizleme gerektirmez. Bakım onarım ve tadilat gerektirmez. Yıllık, aylık gibi periyodik bakım, onarım aşamaları yoktur. Montajından sonraki aşamalarında belli bir kullanımdan sonra çıkarttırılıp başka bir alana, taşınabildiği gibi tekrar aynı malzemeler ile farklı bir ortama monte edilebilmektedir. Koku yapmaz, deforme olmaz. Ayrıca sesleri hapsederek ısı enerjisine dönüştürür. Kullanılan malzemeleri çabuk yıpranmaya elverişli değildir. Lake özelliği zamanla herhangi bir yıpranmaya, zamanla aşınmaya olanak tanımaz.

Baskılı Gergi Tavan Yapısı

Baskılı gergi tavan işlemi, birçok alana kolay uyumluluk sağlayan, gergi tavan çeşitlerinin arasında bulunmaktadır. Dijital baskı yöntemi ile seçilen resim, şekil, farklı tasarım çizimler son teknoloji net gösterilen renkler ile baskı uygulanarak özel makinalardan çıktı alınır. Özel tasarım kumaş üzerine netliğini yitirmeden, parlaklığını resmin bütününü bozmadan baskı işlemi uygulanır. İstenilen resim, fotoğraf, çizim, tablo seçimleri çözünürlüğünü kaybetmeden büyütülerek tasarlanır. Uygun ortama monte edilir. Netliğini yitirmeden yapılan baskılı gergi tavan modeli dekoratif şekilleri, motifleri, kültürleri, ince çalışmaları görselliğini bozmadan ve artılar katarak renginden bir şey kaybetmeden, istenilen büyüklükte basılır. Monte edilir. Verilen renk ve basıl işlemi sonrasında üzerinde paslanma, güve, kir zamanla oluşturmaz. Boya zamanla deforme edecek bir yapısı oktur. Yıllarca kullanım garantisi değişmez. İstenildiği zaman çıkartılabilir ve başka bir orta monte edilebilir.

uv Gergi Tavan

Değişmeyen özellikleri kullanıcı son derece memnun etmektedir. Baskılı gergi tavan işlemi çocuk odalarında, oyun odalarında, büyük merkezlerdeki çocuk oyun alanları renkli basımları çözünürlüğü kaybetmediği için tercih edilmesini sağlar. Renkli ortam çocukların dikkatini çektiğinden çok sevilen bir ortam olmaktan güzel çizim görselleri ortaya çıkmaktadır. Sanat atölyeleri, moda tasarım alanları, tekstil, restoran gibi ortamlarca canlı resim ve görselleri koruması ile tercih edilmektedir. Baskı işlemi fazla vakit almaz, öncesinde hazırlanarak oluşturulan moda tasarım teknolojisi yaratır.

3D GERGİ TAVAN MODELLERİ

Vazgeçilmez alanlar aratan modern tasarım buluşu gergi tavan sistemleri birçok alanda rahatlıkla kullanım imkânı sağlar. Artık özel hastane yapılarında özel tasarımları görmek mümkündür. Hemen her ortama uygulanabildiği için birbirinden farklı model seçenek ve renk, desenlerle birçok alana uyarlanabilmektedir. Baskı teknolojisi üç boyutlu çizimleri, resimleri, şekilleri tüm canlılığı ve gerçekçi görüntüsü ile ortama yansıtabilmektedir. Tercih edilirken kombin yapılacak alanın sadeliği ön planda tutulmalıdır. Monte edilen gergi tavan işlemi fazla renkli ve canlı olması boğuculuk yaratmamalıdır. Dikkat edilmesi gerek bir başka detay ise tercih edilen üç buutlu resim, çizim, şekil ya da dijital baskı ile yapılacak olan işlemin renkliliğinin ve buutunun kullanılan alana büyüklük ve küçüklüğü orantısında ayarlanması gerekmektedir.

gergi tavan

gERGİ tAVAN aYDINLATMA

Çok büyük alanlar ile yapılan çalışmalarda yapılacak alanın ışıklanması da oldukça önemlidir. En fazla dikkate alınması gereken bir detaydır. Gergi tavan arasına monte edilen LED lamba ışıklandırma ile içinde kullanılan LED ışık seçeneklerini de kişinin tercihine bırakılmıştır. Kırmızı, sarı, beyaz, seçenekleri ile kullanıcının zevkine bırakılan bir detaydır. İstenildiği takdirde çalışılan gergi tavan üzerine fazladan ışıklandırma eklenebilir. Işık kalitesi arttırılabilir. Farklı avize, ışıklandırma yapılarak alan genişliği korunabilir. Büyüklük ortam ne kadar büyük olursa olsun, garantisinden hiçbir şey kaybetmez. Rahatlıkla her alana uyum sağlanabilir.

gergi tavan modeli

dÜĞÜN sALONU gERGİ tAVAN, 3D dEKOR

Düğün salonlarında çokça tercih edilen model, sıkılan kişiler için farklı baskı ile yenilemesi mümkün olduğu kadar her işletme yerlerinde, toplu alanlarda çokça dikkat çekmektedir. Bunun için arı bir dekor için arıca masraf yapılarak maliyetler ödenerek ek bir tasarım aratma gereği ortadan kalkar. Sevilen modelleri ile en çok kullanım tercihi yapılan germe tavan modelleri yaşam kalitesini arttırır. Özgünlük ve modern yaşam alanı kazandırır. Fazla masraflara gerek kalmaz. Oluşturulan proje çalışmalarında özellikle inşaat firmaları eni yapılan daire içlerinde odalarda ve özel kurum ve kuruluşlarda çokça kullanarak modern yaşam hayata gelişim katmakta, zenginlik kazandırmakta ve görselliği ile çok beğeni yakalamaktadır.

Gergi Tavan Nasıl Temizlenir?

Temizlik gerektirmeyen bu sistem taşınabilir ve yirmi bir yıl hiç bozulmadan kullanım garantisi verir. Yanmaz malzemeler kullanılarak, insan sağlığına ve doğaya yararı vardır. Herhangi bir pislenme durumunda dahi temizliği oldukça basittir. Su, kimyasal madde, temizlik malzemesi ve herhangi bir ilaç gerektirmez. Temiz bir bez yardımı ile oluşan bölgede oval hareketler ile fazla bastırmadan silinmesi bile oluşabilecek leke ya da tozu alır. Dışarıdan herhangi bir darbe, şiddet gösterilmediği durumda dayanıklılığı uzun yıllar sürer. Kumaş yapısı özel bir tasarımdır. Normal bilinen kumaş yapısından daha farklıdır. Kumaşta solma, yırtılma, lekelenme, zamanla parçalanma ve haşere toplama gibi ya da iplik atma gibi bir yapısı yoktur. Hammaddesi PVC ile yapılan özel bir tasarım kumaştır.

gergi tavan

Gergi Tavan Görselleri

Oluşturulan platform üzerine ısı yardımı ile yayılması neticesinden kolay şekil verilmiştir. Bu nedenle zamanla da verilen şekilde herhangi bir bozulma olmaz. Yıkma, boyama gerektirmez. İstenildiğinde kıyı, kenar kısımları alçı ile ayrı şekil verilebilmektedir. Montajı sırasında duvara, tavana hiçbir şekilde zarar vermez. Montaj sırasında çevresinde bulunan eşyaların ya da mobilyaların çıkarılmasına dahi gerek yoktur. Montaj kolaylığı verdiği garanti ile tercih edilen son teknoloji modern çağ sistemlerindendir. Büyük küçük fark etmeksizin her uygulama da yirmi yıl kullanım şartları içerisinde kolaylıkla kullanım sağlar. Son çağ teknolojileri ile hazırlanan germe, ıslak ortamlar olan banyo alanlarında da paslanma, koku, solma olmaz.

otel dekorasyonu, düğün salonu dekorasyonu, gergi tavan, barrisol, aydınlatma

otel dekorasyonu, düğün salonu dekorasyonu, gergi tavan, barrisol, aydınlatma

avm dekorasyonu, avm aydınlatma, avm gergi tavan, avm görselleri

avm dekorasyonu, avm aydınlatma, avm gergi tavan, avm görselleri

otel dekorasyonu, otel aydınlatma, otel görselleri, otel gergi tavan, otel avize gergi tavan, otel barrisol

otel dekorasyonu, otel aydınlatma, otel görselleri, otel gergi tavan, otel avize gergi tavan, otel barrisol

düğün salonu dekorasyonu, düğün salonu modelleri, düğün salonu sahnesi, düğün salonu aydınlatması, modern düğün salonu, düğün salonu barisol

düğün salonu dekorasyonu, düğün salonu modelleri, düğün salonu sahnesi, düğün salonu aydınlatması, modern düğün salonu, düğün salonu barisol

Karadeniz Gergi Tavan, Barrisol

Barrisol Karadeniz Gergi Tavan çok çeşitli iç tasarım uygulamaları sunuyor. Çocuk odası, yemek odası, restoran, sinema, şirket ofisleri veya fuar standları, bu alanların hepsi ve daha fazlası, bir tasarımcının işleyişi ile ilgili bir çalışma veya birliği.
Bir çözüm çözümü ile birlikte Karadeniz Gergi Tavanlar yepyeni bir yaratıcılık seviyesine sahiptir. LED’lerden veya fiber optiklerden gelen ışıkla duvarlara, tavanlarda veya 3d şekillerde basılan görüntüler iç tasarımın sınırlarını zorlar. Arkadan aydınlatılan KaradenizGergi Tavanlar, estetik, şıklık ve işlevselliklerin ilginç bir uygulaını sunuyor.

Karadeniz Gergi Tavan Micro-akustik filmi ile, emiş derecesinde, bir parçanın özel olarak oluşturulduğu, sac ile iç yüzey doğru seçilmiyor. Mikro delikler açısından görünmez olan Mikroakustik, ses ve estetik bir bir araya getirir. Deliklerin sayısı uygun değildir.
Akustik, uzaklığın bir boşluktan uzaklaştırılması gerekmektedir. Levhalarla ilgili ses enerjisinin bir parçası olması gereken geçiş izni. Ses dalgaları odalarına yanklanacakmaya devam edilmelidir, enerji kaybı devam eder ve boşluktaki ses azalır. Karadeniz Gergi Tavan Akustik Tavanlara yerleştirilen teknoloji, muhteşem akustik sonuç elde etmesini sağlamak.

Işık alanı, benzersiz bir alanın yaratılması ve gösterilmesi için benzersiz ve yaratıcı bir yoldur. Armatür, armatürde aydınlatma sistemleriyle birlikte dikkat çekiyor. Işık kutunun bir nesneyi aydınlatması gerekiyor, ışık kutudan genişler ve üzerinde parlar. Işık kutusundaki LED, bir renk veya çeşitli renklerde olabilir ve bir desen oluşturulabilir veya hala olabilir.

Karadeniz 3D Gergi Tavanlar, müşterinin tasarımına ve özgürleştirilmesi ile kişiselleştirilmiştir. Astraktik, çıktı ve fonksiyonsizlikten ödün vermez. Karadeniz 3D GERGİ TAVAN, bir iç mekana uyacak şekilde uyarlanabilir. Üretim tesislerinde, perakende satış noktalarında veya hastanelerde keskin ve temiz bir ışık için gerekli de kullanılabilir. Bu 3D Tavanın nerede bir şey bulunmadığından, bir, bir, lobi, bar veya showroom için göze bir bir de olabilir.