+90 216 505 08 09 Whatsapp +90 538 237 77 72 info@karadenizgergitavan.com

Geri tavanın şık motifleri ve pratik kurulumu sayesinde oldukça geniş kullanım alanı buluyor. Ortamlara kattığı hoş görüntü nedeniyle tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Farklı modeller sayesinde ortamın dekorasyonunu tamamlamak ve kalitesi nedeniyle uzun yıllar kullanmak mümkündür. Dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir.

Gergi tavan model seçeneklerinin sınırsız olması, mekânlara özgünlük katmak isteyenler için önemli bir avantajdır. İstenilen motifte ve desende üretimi yapılabilir. Farklı şekiller verilebilir. Dekorasyonun önemli olduğu mekânlarda, gergi tavan tercih edilmesiyle istenilen etki kolayca yaratılmış olur.

Gergi Tavan Nedir?

Geri tavan özel yapısı sayesinde istenilen şekli alan, mekânlara dekoratif bir görünüm veren bir tavan modelidir. Çeşitli şekillerle ve motiflerle gergi tavan modelleri üretilebilir. Mekânın ölçülerine özel olarak üretilerek tam bir uyum sağlar. İçine yerleştirilen ışıklandırma üniteleri sayesinde aydınlatma amacıyla da kullanılabilir.

Gergi tavan ile ortamın şık bir görünüme kavuşması ve dekorasyonuyla fark yaratması sağlanabilir. Kurulumunun son derece pratik olması sebebiyle hızlı bir şekilde istediğiniz gergi tavan modeline sahip olabilirsiniz.

Kullanımı boyunca boya ya da bakım gerektirmemesi en önemli avantajlarından bir tanesidir. Üstelik silinmeye uygun yapıdadır. Böylece temizliği konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Uzun sürelerce kullanılabilen kaliteli bir yapıya sahiptir. Geri tavan modelleri birçok avantajı sayesinde hem yaşam alanlarında hem de farklı merkezlerde ve iş yerlerinde kullanılabilir.

Gergi Tavan Kullanım Amacı

Gergi tavan yalnızca dekorasyon amacıyla kullanılabileceği gibi farklı amaçlarla da kullanılabilir. Tavan görünümüne zenginlik katılmak istendiğinde, farklı desenlerle ve resimlerle ortam görünümünün derinleştirilmesi gerektiğinde gergi tavan modellerinden faydalanılabilir.

Bunun dışında gergi tavan modelleri mekânın aydınlatılması amacıyla da kullanılabilir. Gergi tavan içine led ışıklandırma yerleştirilebilir. Bu tür bir ışıklandırma göz sağlığı için de iyi bir yöntemdir. Böylece ışık tüm ortamda eşit olarak yayılır ve doğrudan göze gelmediği için rahatsızlık vermez. Alışveriş merkezi gibi geniş alanların aydınlatılmasında bu tür bir ışıklandırma sistemi kurulursa, daha az elektrikle daha fazla aydınlanma sağlanmış olur.

Gergi Tavan Kullanım Alanları

Gergi tavanlar şık ve dekoratif görüntüsü ve pratik kurulumu nedeniyle oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Otel, restoran, kafe gibi hizmet sektöründeki mekânlarda, dekorasyona zenginlik katması amacıyla tercih edilebilir. İnsanların sık sık gelip gittiği ve hizmet aldığı bu tür mekânlarda görsellik oldukça önemlidir. İnsanlar girdikleri mekânın hoş görünmesine önem verirler ve bu durumdan etkilenirler.

Müşterilerinin daimi olmasını isteyen işletmeler, mekânın dekorasyonuna tüm detaylarıyla önem vermelidir. Tavanda özel motifli bir gergi tavan kullanıldığı takdirde dekorasyon konusunda önemli ve etkili bir adım atılmış olur. Üstelik bu gergi tavan modelleri, içine yerleştirilen Led ışılar sayesinde ortamın aydınlatılması amacıyla da kullanılabilir.

Evlerde de gergi tavanlar kullanılabilir. Üstelik gergi tavanlar yalnızca tavanda kullanılacak diye bir şart yoktur. Duvar dekorasyonu amacıyla da kullanılabilir. Evlerinin dekorasyonuna önem veren kişiler gergi tavan kullanarak fark yaratabilir. Bir kere monte edildikten sonra uzun yıllar boyunca hiçbir bakım gerektirmeden kullanılabilir. Evlerin ambiyansının değiştirilmesi, farklı motiflerle dekorasyonunun zenginleştirilmesi amaçları için oldukça uygun ürünlerdir.

Gergi Tavanın Farklı Kullanım Alanlarından Örnekler

Gergi tavanların çok önemli bir kullanım alanı da fuar ve kongre merkezleridir. Bu merkezlerde tavanda birçok tesisat yapısı bulunabilir ve bu da kötü bir görüntüye sebep olur. Gergi tavan kullanılarak tüm bu tesisat yapılarının kapatılması ve gergi tavanın arkasına gizlenmesi sağlanabilir. Üstelik renkli ve farklı desenlerle fuar merkezinin dekorasyonuna hoşluk katılmış olur. Her gün yüzlerce ziyaretçi ağırlayan, firmaların kendi ürünlerini tanıtım amacıyla katıldığı fuar merkezlerinin güzel görünmesi ve dekorasyonun etkileyici olması önemlidir. Gergi tavan kullanımı ile dayanıklı ve farklı bir dekorasyon ürünü kullanılmış olur.

Hastaneler de geniş bir kurulum alanı bulunan mekânlardır. Gergi tavan kullanılarak hem bakım ve onarım derdinden kurtulmak hem de şık bir görünüm elde etmek mümkündür. Özel kliniklerde, estetik merkezlerinde, diş kliniklerinde ve geniş kapasiteli hastanelerde gergi tavan kullanılabilir. Hijyenin oldukça önemli olduğu bu mekânlarda gergi tavanın silinebilir olması önemli bir avantajdır.

Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavanlara çeşitli motifler ve görseller eklenebilir. 3d gergi tavan tercih edilerek mekâna derinlik ve modernlik katılabilir. Doğa figürleri, gökyüzü teması işlenebilir. Bu kadar zengin bir çeşitlilik olması kullanıcılara istediği modeli seçebilme avantajı sunar. Gergi tavan modelleri alıcının tercihine bağlı olarak şekillenebilir.

Alışveriş merkezi, fuar alanı gibi yerlerde oldukça geniş ölçülerde gergi tavan gerekir. Bu tür yerlerde gergi tavanın aydınlatma özelliğinin de olması tercih edilir. Üzerine ya da içine yerleştirilen aydınlatma sayesinde mekânın her yerinin eşit oranda ve göz yormayacak şekilde aydınlatılması sağlanır.

3d gergi tavan modelleri modern bir dekorasyon isteyenler için son derece uygundur. O mekâna girenleri etkisi altına alır ve oldukça farklı bir dekorasyon ürünüdür. Üç boyutlu olması tavan görünümüne derinlik katar. Üstelik hızlı bir şekilde üretimi ve montajı tamamlanır. Bu kadar etkileyici bir ürünün kurulumunun bu kadar basit olması önemli bir avantajdır.

Gergi tavan modellerinde aydınlatma özelliği oldukça sık aranan bir özelliktir. Gergi tavan üzerindeki görseller ve desenler aydınlatma sayesinde daha çok ön plana çıkar. İnsanları etkisi altına alan ve hoş bir dekorasyonun tamamlayıcısı olan gergi tavanlar farklı modellerde ve ölçülerde üretilebilir.

Gergi Tavanın Avantajları

Gergi tavanlar birçok ortama uyun sağlayan ürünler olması nedeniyle dekorasyona merakı olan insanların ilgi alanına girmeyi başarmıştır. Gergi tavan kullananlar oldukça memnun kaldıklarından çevrelerine tavsiye ederler, böylece geniş kitleler tarafından duyulmuş olur. Avantajları ise şöyle sıralanabilir:

 • Kurulumu son derece pratiktir. Mekânda bir ön hazırlık gerektirmez. Saatler içerisinde kurulum tamamlanıp, kullanıcılara teslimatı gerçekleştirilebilir.
 • Silinebilir olması önemli bir kullanım kolaylığıdır. Sıradan temizlik malzemeleri ile düzenli aralıklarla silinebilir. Üstelik motiflerinde ya da desenlerinde herhangi bir bozulma meydana gelmez. Hijyenin önemli olduğu mekânlarda silinebilir özelliği oldukça önemli bir avantaj haline gelir.
 • Kullanımı sırasında gergi tavanlara bakım yapmaya gerek yoktur. Oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Esneyebilme özelliği sayesinde üzerine düşen ağırlıklar nedeniyle de herhangi bir hasar oluşmaz.
 • Alev almama özelliği bulunur. Bu nedenle son derece güvenilir bir üründür.
 • Kullanımına devam edilmeyeceği takdirde kolaylıkla çıkarılabilir. Böylece fuar merkezi gibi farklı konseptlerin sergilendiği alanlarda çıkarılma ve yeniden monte edilme özelliğinden faydalanılabilir.
 • Oldukça fazla model seçeneği mevcuttur. 3d resimlerin baskısı yapılarak farklı bir model üretilebilir. İstenilen ölçüde hazırlanır.
 • Dekoratif ürünlerdir. Şık desenleri sayesinde ortamların dekorasyonuna farklılık ve zenginlik katar.

Aydınlatma seçeneği mevcuttur. Aydınlatma için gerekli ışıklandırmalar hem içine hem de üzerine yerleştirilebilir. Led ışık tercih edilen mekânlar içinde uygundur. Bu aydınlatma sistemlerinde önemli bir oranda enerji tasarrufu sağlanabilir.

Gergi Tavan Tercihinde Dikkat Edilecekler

Gergi tavan seçimi yapılarak kullanılacağı mekânın özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer insanların kullanımına açık alanlarda kullanılacaksa ölçüleri yüksek ihtimalle büyük tercih edilecektir. Bu durumda geometrik desenler, 3d resimler, gökyüzü temaları kullanılabilir. Farklı eserlerin gergi tavan üzerine basılması da bir seçenektir.

Geri tavanlar duvara doğru da devam edebilir. Isıtılarak istenilen şekil verildiği için tavandan duvara doğru uzaması da sağlanabilir. Ayrıca tavanda durması istenen gergi tavanlarda farklı şekiller verilebilir. Dalgalı ya da düz durması sağlanabilir. Ya da geri tavana kubbe şekli verilebilir.

Geri tavan için eğer aydınlatma istiyorsanız bunu belirtmenizde fayda vardır. Böylece iki ayrı işle uğraşmadan hem gergi tavan hem de aydınlatma işlerini bir arada halledebilirsiniz. Gergi tavanla yapılan aydınlatmanın, mekânın sergilediği duruşa ve ambiyansa oldukça önemli katkıları vardır.

Gergi Tavan Montajı Nasıl Yapılır?

Gergi tavanın montajında gerginlik son derece önemli olduğundan bir kişinin çalışması yeterli olmaz. Yeteri kadar çalışanla bu işlemin yürütülmesi gereklidir. Şeritlerin vidalanması, aydınlatma gerekiyorsa lambaların ve kabloların gerekli yerlere döşenmesi gibi işlemler önceliklidir.

Geri tavanın ne eksik ne de fazla olmadan gerdirilmesi gerekir. Bunun için dikkatli ve özenli olmakta fayda vardır. Gergi tavan ustalıkla monte edildiğinde son derece kusursuz duracaktır. İkinci bir işleme gerek kalmadan uzun sürelerce kullanılabilmesi sağlanır.

Genellikle yuvarlak şekilli olan metal bir spatula kullanılabilir. Bu spatula ya da benzeri bir alet ile persleme işlemi yapılır. Persleme işleminde en az iki kişi olması gerekir. Gergi tavanın büyüklüğüne ve genişliğine göre ikiden fazla kişinin çalışması da gerekebilir.

Kaliteli Seçim Yapın

Sıkı ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına dikkat edilir. Gerekirse gergi tavana kubbe gibi farklı şekiller verilir. Bu şekillerin verilebilmesi için ısıtma metodu kullanılır. Gergi tavan aşağı doğru kıvrılarak duvara sarkıtılabilir. Dekorasyon fikirleri doğrultusunda uygun bir montaj işlemi gerçekleştirilir.

Gergi tavan içinde lamba kullanılıp kullanılmayacağına göre montaj işlemi farklılıklar içerebilir. Çalışan ustaların tecrübesi ve becerisi sayesinde herhangi bir aksaklık yaşanmadan montaj işlemi tamamlanır. Bu montajı takiben herhangi bir bakım ya da onarım gerektirmez. Kullanımı son derece pratiktir.

Gergi Tavanların Temizliği

Gergi tavan modelleri silinebilir özelliktedir. Yani tozlandığında ya da üzerinde kir tabakası biriktiği gözlendiğinde kolaylıkla silinip temizliği sağlanabilir. Özel bir deterjan ya da bez alınmasına gerek yoktur. Sıradan yüzey temizleyicilerle temizliği yapılabilir. Ancak klor içeren çamaşır suyu gibi kimyasalların kullanılmaması daha iyi olur. Bu kimyasal ürünlerin renk açıcı özelliği olduğundan gergi tavan desenine ya da baskısına zarar verme ihtimali oluşabilir.

Başka bir temizleyici madde ile ya da yalnızca su ve bez kullanılarak gergi tavanların temizliğinin yapılması mümkündür. Silindiğinde hijyeni de sağlanmış olur. Özellikte hizmet sektöründeki mekânların temizliği ve hijyeni son derece önem arz ettiğinden, geri tavanın silinebilir özelliğinin olması önemli bir avantaj haline gelmektedir.

Gergi Tavan Modellerinin Kalitesi

Gergi tavan kullanmaya karar verdiğiniz takdirde kaliteli malzemeler kullandığından emin olduğunuz bir firma ile çalışmalısınız. Kaliteli malzeme ile üretilen gergi tavanlar, montajı da düzgün bir şekilde yapıldığı takdirde uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Fiyat ve kalite orantısı iyi değerlendirilmeli ve her zaman kaliteden yana olunmalıdır. Uzun yıllar bu ürünlerin bakım gerektirmeden kullanılabileceği düşünüldüğünde, maliyetlerinin son derece düşük olduğu fark edilecektir.

Kaliteli gergi tavanlar, dayanıklıdır ve görünümleriyle fark yaratır. Üzerindeki renklerin canlılığı ve kalıcılığı uzun yıllar devam eder. Aydınlatma sistemi kurulduysa kolay kolay arıza çıkarması beklenmez. Sizlerin sorunsuz bir şekilde kullanımı için tasarlanmış ürünlerdir.

Gergi Tavanların Evlerde Kullanımı

Gergi tavanların yalnızca alışveriş merkezi, otel, hastane gibi büyük alanlarda kullanılabileceği algısı oluşmuş olabilir. Ancak bu tamamen yanlıştır. İstenilen ölçülerde üretilme gibi bir avantajı olduğundan evlerin giriş kısmında ya da herhangi bir odasında kullanılabilir.

Evde kullanılan gergi tavan modellerinde istediğiniz motifi seçebilirsiniz. Gökyüzü temaları özellikle mekâna doğallık katması sebebiyle tercih edilebilir. Işıklandırma sistemi kurulduğunda evlerin salonu, mutfağı ya da istenilen herhangi bir odasında aydınlatma sorunu da çözülmüş olur.

Gergi tavanlar dekorasyona farklılık katar. Evleri de sıradanlıktan kurtararak modern bir görüntüye kavuşturur. Silinebilir olması, evlerdeki kullanımı için önemli bir özelliktir. Evin ölçüsüne uygun olarak üretilir ve birkaç saat içerisinde monte edilir.

Gergi Tavan Tercih Etmeniz İçin Nedenler

 • Gergi tavanlar ile birçok farklı mekânın dekorasyonu zenginleştirilebilir.
 • Ev, otel, hastane, alışveriş merkezi olması fark etmeksizin her ortama uyum sağlama özelliği vardır.
 • Eğer tavanda saklamak istediğiniz detaylar varsa gergi tavanlar bunun için son derece uygundur. Tavanda yer alan tesisat yapıları, borular, kablolar rahatlıkla gizlenebilir. Böylece görüntü kirliliğinden arındırılmış olur.
 • Aynı gergi tavanı kullanmaktan sıkıldığınızda ya da herhangi bir sebepten değiştirmek istediğinizde, kolaylıkla yeni bir desen içeren gergi tavanla değişimini yapabilirsiniz.
 • Üretimi ve montajı son derece hızlıdır. Beklemek istemeyenler için harika bir dekorasyon alternatifidir.
 • Gergi tavanların şık ve dekoratif duruşunun, mekânların tavanlarında başka türlü sağlanması mümkün değildir. Boyamayla bu görüntüler elde edilemez.

Gergi Tavan Özellikleri

Gergi tavanlarda çatlama ya da ayrılma gibi problemler meydana gelmez. Uzun sürelerce hiçbir problem çıkarmadan kullanılır. Esnek yapılı olması, deforme olmamasının en önemli sebebidir. Üzerindeki ağırlıklara bu esnek yapısı sayesinde dayanabilir. Yırtılma problemi de bu esneklik özelliği nedeniyle beklenmeyen bi durumdur.

 • 3d baskı yapılabilme özelliği vardır. Canlı bir resim baskısı ile görselliği zirveye çıkarmak mümkündür. Gergi tavanların üzerindeki baskılar kalitelidir ve yüksek çözünürlüktedir. Renkleri uzun yıllarca canlılığını korur.
 • Gergi tavanların alev almama özelliği vardır. Güvenliğe önem veren kişiler bu özelliği nedeniyle gergi tavanları tercih edebilir. Ayrıca UV (ultraviyole) gibi zararlı ışınlardan da etkilenmez. Dayanıklı ve kaliteli bir yapıya sahiptir.
 • Ortalama 25 yıl kullanım süresi vardır. Bu kadar hızlı ve pratik bir şekilde üretilip monte edilmesine bakılırsa, bu süre son derece tatmin edici bir süredir.
 • Aydınlatma sistemlerini içine gizleyebileceğiniz gibi üzerine de yerleştirebilirsiniz. Son derece dekoratif ürünlerdir. Bulunduğu ortama şıklık katar. Görselliği ile insanları etkiler.
 • Montajı oldukça kısa sürer. Tadilat gerektirmemesi ve pratik şekilde kurulması nedeniyle hızlı bir şekilde açılması planlanan mekânlarda ve evlerde avantaj sağlar. Uzun tadilat işleriyle uğraşmanıza hiç gerek yoktur.
 • İnsan sağlığına zarar vermeyen malzemeler kullanılarak üretilir.
 • Aydınlatmada enerji tasarrufu sağlar.

Aynı zamanda esnektir, hijyeniktir, boya ya da bakım gerektirmez, 150 kiloya kadar dayanabilen bir yapısı vardır. Güvenlidir ve dayanıklıdır.

Kaliteli ve Dayanıklı Gergi Tavan Modellerimiz

Gergi tavan üretimi yapan bir firma olarak ürünlerimizin her zaman arkasındayız ve güvencesini vermekteyiz. Çevre dostu malzemeler kullanarak imalat işlemlerimizi tamamlarız. Ürünlerimizde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde bulunmamaktadır.

Gergi tavan modellerimiz içine yerleştirilen led aydınlatma sistemleri ile % 80’e varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu sistemler ve montaj konusunda sizlere profesyonel hizmet sunmak için gayret göstermekteyiz. Gergi tavanlarımızı ürettikten sonra montajını en kısa sürede yapmaktayız. Montajı son derece pratik olup, tadilat gerektirmemesi nedeniyle avantajlıdır.

İstediğiniz ölçülerde ve modellerde gergi tavan üretimi ve montajı yapmaktayız. Gergi tavan konusunda iletişime geçtikten sonra detayları konuşabilir ve istediğiniz modeli kararlaştırabiliriz.