+90 216 505 08 09 Whatsapp +90 538 237 77 72 info@karadenizgergitavan.com

Gergi tavan sistemleri ve uygulamaları için bazı temel terimler vardır. Bu temel terimler, sizlere özellikle ilk kez hizmet alacaksanız yabancı, garip gelebilir. Bu nedenle tüm terimleri genel anlamda, en basit haliyle açıklamak istedik. Böylelikle daha rahat, daha bilinçli bir hizmet süreci yaşayabilir, tam olarak isteklerinizi izah ederek net çözümler bulabilirsiniz.

Genellikle uygulama konusunda sıkça kullanılan ve karşılaşılan başlıca kelimeleri sizler için bir araya getirdik. Bir kaç cümle ile bu uygulamalar hakkında, ne amaçla kullanıldıkları hakkında da bilgi vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz farklı bir terim ya da uygulama varsa bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Gergi Tavan Sistemleri ve Terimler

Dijital Baskı: Bu bir yöntem adıdır. Gergi tavan uygulamasında kullanılan kumaşların üzerine yapılan baskının adıdır. Örneğin firmanıza ait bir logo, bir desen ya da herhangi bir görsel dijital baskı yolu ile gergi tavan kumaşına uygulanabilir.

HD Tavan: Dilerseniz sadece basit ve şık bir aydınlatma sistemi olarak, dilerseniz daha çok dekoratif bir unsur olarak kullanabilirsiniz. Bu tavan uygulamalarında kullanılan HD baskı tekniği, farklı ve özel bir baskı, uygulama tekniğidir. Sıkça tercih edilmektedir.

Işıklı Doku: Bu tarz gergi tavan uygulamalarında ışık geçirgenliği diğer seçeneklere oranla daha fazladır. Buda bölgede ayrıca bir aydınlatma çalışması ve uygulaması yapılmasına olanak tanır. Daha çok aydınlatma odaklı gergi tavan uygulamalarında tercih edilmektedir.

Lake Doku: Gergi tavan kumaşları arasında belkide başlı başına hem parlak hem de gerçek anlamda pürüzsüz olan tek seçenektir. Bu dokuya sahip bir uygulama, ilgili bölgede gerçekten dikkat çeken, sade, pürüzsüz ve parlak bir ortamın oluşmasına olanak sağlar.

3D Form: Bu yapı, ilgili gergi tavan uygulamasının kumaşının dilenildiği şekle dahil edilmesine olanak tanır. Özellikle farklı şekiller, tasarımlar ve hareketli desenler isteyenler için 3D form sıkça tercih edilmektedir. Diğer tüm gergi tavan kumaş ve seçeneklerinden farklı bir yapısı, havası vardır.

Ayrıca daha farklı seçenek arayanlar, tavanda daha değişik bir görüntü elde etmek isteyenler içinde Akustik Tavan gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu tarz diğer seçenekler için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.