+90 216 505 08 09 Whatsapp +90 538 237 77 72 info@karadenizgergitavan.com

Gergi tavan mimari en hızlı gelişen sektörlerden biridir. Mimar Sinan’ın başarılarından bu yana pek çok değerli mimarlar da çok iyi çalışmalar ile başarılarını gündeme taşımışlardır. Bir diğer yandan 21. yüzyılda da yapılarda pek çok değişiklik de gözden kaçmamaktır. Teknoloji gelişimi ile birlikte sınırsız yenilikleri mimari kültürüne kazandırmaktadır. Tarihten bu yana duvarlara tavanlara farklı desen çalışmaları uygulanmıştır. Eski dönem çalışmalarında bunlar gözden kaçmamaktadır. Şimdi ise ebetteki eski dönemlerde uygulanan mimarı çalışmalar hala günümüzde de uygulanmaktadır. Yeni yapılarda son dönemlerin en çok tercih edilen bir diğer çalışması da gergi tavan adı verilmiş olan farklı bir desen çalışmasıdır.

gergi tavan

Gergi tavanın tarihi aslında çok zaman öncesine dayanmaktadır. 21. yüzyılda daha çok kullanılır olması ise son derece kolay uygulanabiliyor olmasıdır. Özellikle son dönemlerin en çok kullanılan dekor ürünlerinden olması kullanım alanları ve kalitesinin güvenilir olması ile doğrudan ilintilidir. Sağlamlık açısından da tercih edilebilir bir uygulamadır. Özellikle her ortam ve mekan için tasarlanabilmesi uygulandığı her ortamda esneklik ve kolaylık sağlamaktadır. Germe tavan kullanımı açısından son derece avantajlı bir dekor ürünüdür. Pek çok sahada rahat ve hızlı bir şekilde kullanıma açık bir ürün ağıdır. Çeşitleri ve uygulama kolaylığı ile çok kısa bir süre içinde montajının yapımı gerçekleştirilmektedir.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan son derece kolay uygulanabilen pek çok desen çeşidi ile evlerinizin, iş yerlerinizin, ofislerinin tavanına uygulanan baskılama modelidir. Halk arasında diğer adı germe tavan olarak bilinmektedir. Bir diğer adı da ışıklı tavan olarak bilinen gergi tavan modeli son zamanlarda çok uygulanan bir çalışma şeklini almıştır. Gergi tavan uygulamalarının pek çok seçenekleri söz konusudur. Bu durum istediğiniz tarza göre belirleyebileceğiniz bir alternatiftir. Bu seenekleri belirlerken uygulanacak alanlar dikkate alınmaktadır. Örneğin değiştirmek istediğiniz alan misafir odası ise buna göre seçim yapılması uygun olacaktır. Eğer çalışma ofisiniz için bir değişim düşünüyorsanız bu ortama göre bir yenilik konsepti daha uygun bir seçenek olacaktır. Germe tavan uygulamalarının pek çok çeşidi olduğu için istenilen tarz ve dekora uygulanabilmesi son derece hızlı ve kolay olmaktadır.

gergi tavan modeli

Germe Tavan Nerelerde Kullanılmaktadır?

Germe tavan modelleri ismi üzerinden değerlendirildiğinde sadece tavan için yapılan bir çalışma olarak algılanabilmektedir. Lakin yaratıcı olarak değerlendirildiğinde sadece tavan için yapılan bir uygulama olmayıp, tavan, mutfak zemini duvarı,düğün salonu giriş duvarları, ofis çalışma ortamları gibi uygulamayı yapanların değişik alanlarda uygulayabileceği çalışmalardır. Pek çok çeşitlemesi de her sahada uygulanmaktadır. Bu durum biraz da seçiminizi hangi yönde kullanıp kullanmadığınız ile doğru orantılı bir durum olacaktır. Örneğin çocuk odalarında kullanımlar da söz konusudur. Çocuk odası kullanımında ışıklandırma konusunda önemli bir sınırlandırma mantıklı bir karar olacaktır. Çocuğun uyku ve dikkat algısı için bu önemli bir etken olacaktır. Germe tavan modelleri ofis ortamlarında marjinal bir görünüm yaratmak isteyenlerin öncelikli seçenekleri haline gelmiştir. Bu çalışmalar sadece tavan üzerine yapılmamaktadır. Örneğin tüm duvarlarınızda germe tavan montajını kullanabilmeniz mümkün olabilmektedir.

germe tavan

3D kullanım çeşitleri ile birlikte sınırsız bir kullanım ve yaratıcılık ağı içerisinde tercihini yapabilir ve bulunduğunuz ortamın atmosferini çok kısa bir sürede değiştirebilirsiniz. Bu nedenle bu işi yapan firmalar ile bağlantıya geçip germe tavan ile ilgili bilgi edinip kısa bir zaman diliminde montaj yapım aşamasına karar verebilirsiniz.

 Gergi Tavan Nasıl Yapılmaktadır?

Her çalışma alanında olduğu gibi gergi tavan modeli uygulaması işi Gergi tavan yapım aşaması öncelikle alçıpan denilen zemin için hazırlanmış olan bir havuz alanı oluşturulmasıdır. Bir diğer anlamı ile germe tavan baskısının yapılacağı zemini oluşturmak olarak adlandırmak mümkündür. Daha sonrasında havuz tamamlandıktan sonrasında montajlama yapılacak desen seçimi yapılarak baskılama işlemi yapılır. Baskılama yöntemi kullanılan bir ısı makinesi vasıtası ile uygulanmaktadır. Bir sonraki yöntem ise ışıklandırma montajıdır.Işıklandırma montajı da baskılama üzerine eklenirse montaj net olarak ortaya çıkmış olur. Böylece tavan şekli belirlenmiş olmaktadır. Gergi tavan modelleri tek bir seçenek ile sınırlı değildir. Bir diğer tavan modeli de transparan gergi tavan olarak adlandırılmaktadır.

gergi tavan modeli

gergi tavan modeli

Transparan Gergi Tavan Nedir?

Bu gergi tavan tarzı genelde iş ortamlarında tercih edilmektedir. Daha yalın ve şeffaf bir görünüme sahip olması sıklıkla tercih edilme nedenidir. Transparan gergi tavanmodelinin ev zeminlerinde de kullanılır olması tercih edilme özelliğini arttırmaktadır. Makalemizin başında da belirtmiş olduğumuz gibi germe tavan adı nedeni ile sınırlı kullanılma algısı yaratmaktadır ifadesine yer vermiştik. Uygulamayı tercih eden kişilerin ve uygulamayı yapacak olan ustaların yaratıcılığı bu durumu değiştirebilmektedir. Bir diğer tavan modeli ise baskılı gergi tavan olarak adlandırılmaktadır.

gergi tavan modeli

Baskılı Gergi Tavan Nedir Ve Nerelerde Kullanılmaktadır?

Germe tavan üzerine baskı tekniği kullanarak yapılan uygulama şeklidir. Baskı olarak uygulandığı için son derece kolaydır. Baskılı gergi tavan hem kolay uygulama tekniği ile hem de maliyet olarak uygun olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle ev dekorasyonlarına farklı ve şık bir tasarım katmak isteyenlerin tercih nedenleri arasındadır. Ev zeminlerine, misafir odalarına uygulanabilmektedir. İstenilen renk ve istenilen baskı tekniğinin kullanılabilmesi de bu tavan modelini ayrıcalıklı kılmaktadır. Bir diğer gergi tavan modeli ise lake gergi tavan olarak adlandırılan seçeneklerden biridir. Bu gergi tavan modeli bir nevi 3 boyutlu olarak tanımlanabilmektedir. Gergi kumaşı üzerine parlak ve pürüzsüz yapısı ile uygulandığı ortama son derece farklılık katmakta olan bir modelleme şeklidir. Bu tavan modelinin en önemli özelliklerinden birisi de alt yapı gerekmeksizin istenilen ortama ve mekana uygulanabilir olmasıdır.

istanbul gergi tavan

Gergi Tavan İstanbul

Bu gergi tavan üzerine istenilen ışıklandırma ya da aparat uygulaması da rahatlıkla yapılabilmektedir. Gergi tavan kullanım alanları ve tercih edilme sıklığına bakıldığında günümüzde en sık kullanılan uygulama şeklidir. Gergi tavan modelleri uygulandığı her ortama farklı bir boyut ve derinlik kazandırmaktadır. Bu nedenle hemen hemen her bölgede tercih edilme oranı yüksektir. İstanbul gergi tavan uygulama konusunda son derece en çok çalışma yapılan illerin başında gelmektedir. Bu durum her geçen gün İstanbul ilinde yapı mimarisinin gelişiminin artmasından kaynaklanmasındandır.

gergi tavan

Özellikle iş sahalarında sıkça tercih edilmesi tavan modellerini uygulama konusunda tercih edilmeyi fazlalaştırmıştır. İstanbul gergi tavan uygulama konusunda sıklıkla tercih edilen model çeşitlemesi lake gergi tavan olmuştur. İş ve ofis ortamlarında en çok tercihe edilen montajlama şekli olarak belirtilmektedir. Lake gergi tavan bir diğer tanımı ile ışıklandırması en yoğun tavan modelidir. Ayrıca bir ışıklandırma gerekmediğinden hem gergi tavan modelin hem de ışıklandırma sistemini aynı anda oluşturmak daha pratik olduğundan tercih edilme oranı fazladır.

Gergi Tavan Kullanım Alanları Nerelerdir?

Germe tavanı standartlaştırıp şuralarda kullanılmaktadır demek pek doğru bir tanımlama olmayacaktır. Bu tür uygulamalar tamamen yaratıcılıkla oluşturulabilecek çalışmalardır. Ofis ortamında kullanılan germe tavan ofis ortamının sadece tavan çalışmasında kullanılmayıp farklı alanlarda dekoratif özellikleri ile de kullanılabilmektedir. Yine yaratıcı bir çalışmayı paylaşacak olursak bir iş merkezi çalışma sahasının merdivenlerinde germe tavan tekniğini kullanmıştır. Yine son zamanlarda ev hanımlarının mutfak dekoru için sıkça kullanmayı tercih ettiği çalışmalardan biri haline gelmiştir. Germe tavan tüm modelleme çeşitleri ile en çok tercih edilen dekor ürünleri arasında yer almaktadır. Ofis ortamları, ev dekor alanları, alış veriş merkezleri, konferans salonları, müze ortamları, hastane genel oturma alanları gibi pek çok mekanda kullanım özelliğine sahip çalışma teknikleridir.

gergi tavan nedir

Gergi Tavan Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gergi tavan uygulamaları yapılacağı ortama göre belirlenmekte olan montajlama çeşitleridir. Dikkat edilmesi gereken ilk husus genellikle fiyat olmaktadır. Ancak bunun ötesinde de germe tavan yapımında dikkat edilecek farklı seçenekler söz konusudur.  Ebetteki uygun bir bütçe hepimizin olmasa olmazıdır. Ancak germe tavan çalışmalarında kalite en ön sırada olmalıdır. Öncelikle germe tavan bir baskı tekniği olduğu için ilk önemli adım baskı kalitesinin uygunluğu olmalıdır. Baskı kalitesi düşük olan modellerde kullanım kısa süreli olmaktadır ve verimi düşük olarak tanımlanmaktadır. Bir diğer önemli etken ise mikron kalınlığıdır. Daha net bir ifade ile belirtecek olursak uygulanacak tavan modelinin görümüm netliğine verilen tanımlamadır. Gergi tavan seçimi yaparken baskı kalitesinin yanında yüksek çözünürlük oranı konusunda mutlaka bilgi istemenin faydası olacaktır. Bu özelliklere dikkat etmek daha sağlıklı bir dekor oluşturmanın ilk adımları olacaktır. Özellikle garanti kapsamının araştırılması önemli bir detaydır. Garanti kapsamı ürünün kullanımı ve güvenilirliği konusunda önem taşımaktadır. Bir diğer önemli özelliği de ürünün dayanıklılığı testidir. Bu konuda da iletişim sağladığınız firmadan bilgi istemeniz gerekmektedir.

gergi tavan modeli

Gergi tavan uygulamaları klasik tavan uygulamalarına göre daha avantajlı bir kullanım alanına sahiptir. Bozulma ve rutubetlenme yapmaması en önemli avantajlarından biridir. Kolay temizlenebilir özellikte olması da hijyen ve görünüm anlamında bu uygulamaya artı değer katmaktır. Ayrıca bir diğer önemli özelliği de gergi tavan modellerinin sökülüp tekrar başka bir alana montajlanarak kullanılabilmesidir.

3d Gergi Tavan

Bir diğer önemli konu ise germe tavan çalışmalarını yapacak olan profesyonel bir ekip çalışmasıdır. Kolay bir uygulama yöntemi olsa da montajı son derece profesyonel bir ekip çalışmasını gerektirmektedir. Renk seçimi konusunda da araştırma yapmanız sizi daha kolay seçim yapmaya yönlendirecektir. Germe tavan çeşidi ve türü oldukça fazla olması nedeni ile renk seçimi konusunda önceliğiniz uygulanacak mekanın nasıl bir kullanıma hitap edeceği konusudur. İş ortamı, eğlence ortamı, ev ortamı gibi kullanım alanlarına göre renk seçimi yapmak doğru bir tercih olacaktır. Bir diğer önemli seçenek ise germe tavan için uygulanacak kumaş kalitesi. Kumaşların rengi ve özelliği dikkate alınarak seçim bu şekilde yapıldığında daha sağlıklı bir karar olacaktır.

Germe Tavan İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Gergi tavan kesimi için önemli bir aparat ise gönye metal kesme makinesidir. Deseni montajlama aşamasında gerekliliği olan bir diğer ürün ise ısıtıcıdır. Mikrofiber bez, spatula, alüminyum bant, yapıştırıcı gibi malzemeler gerekliliği önemli malzemelerdir. Germe tavanların montaj aşamasında daha önceden nasıl bir dekor olduğunun belirlenmesi önemlidir. Uygulanacak dekorasyon şekline göre germe tavan montajı yapılmalıdır. Germe tavan modellerinden hangisinin uygulanacağına karar verdikten sonra bir diğer aşama ise renk ve desen seçimi olmalıdır. Eğer sakin bir ortam oluşmasını istiyorsanız daha soft ve daha loş ışığı yansıtacak modelleri seçmek doğru bir tercih olacaktır. Bir diğer önemli nokta ise uzman bir ekip ile çalışmak olacaktır. Kolay bir montaj tekniği ile kısa sürede yapılabilir olması önemli bir avantaj olsa da işi bilen bir ekip ile çalışmak çok önemlidir.

gergi tavan

Gergi Tavan Kullanım Avantajları Nelerdir?

Her geçen gün dekorasyon ile ilgili pek çok yeniliğe şahitlik etmekteyiz. Eski klasik modellerin yerini daha kullanılabilir ve daha modern montajlama yöntemleri almaktadır. Gergi tavan uygulaması sıradan uygulamaların aksine gergi tavan son derece modern ve şık bir anlam kazandıran dekoratif yöntemler olarak kullanılmaktadır. Kullanıldığı ortamlara son derece şık bir görünüm kazandırmaktadır. Diğer yandan germe tavanın temizliği son derece kolaydır. Bu da gergi tavanın kullanım açısından çok önemli bir etkenidir. Lekeler germe tavan da iz bırakmaz. Rutubet ve nemli ortamlardan etkilenmez, kullanıldığı ortamlarda ayrıca bir ışıklandırma sistemi gerektirmez. Üzerine kolaylıkla ışıklandırma ya da ayrıca farklı bir montaj tekniği uygulamak isterseniz kolaylıkla yapılabilmektedir. Germe tavan yanmaya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de kullanımı ve uygulama tekniği açısından son derece avantajlı bir kullanım alanına sahiptir. Kullanılan bir germe tavanı sonrasında başka bir mekanda da kullanabilmeniz mümkündür. Herhangi bir tahribat söz konusu olmadığından farklı mekanlarda da kullanılabilmektedir.

lake gergi tavan

Gergi Tavanın Özellikleri

Gergi tavan ihtiyaç duyulduğunda yapısı bozulmadan her yere kolay uygulanabilmesi kolaydır. Aynı zamanda ses akustiği konusunda sesleri yansıtma konusunda çok avantajları söz konusudur. Geniş mekanların aydınlatılmasında ışığı yansıtma konusunda etkili bir dekor uygulamasıdır. Ayrıca bir ışık sistemi kurma gereksinimi duyulmadan kullanılabilir bir yöntemdir. Kullanım avantajlarından biri de çevreye uyumlu geri dönüşüme sahip olmasıdır. Kullanım açısından hafif bir yapı içermesinden dolayı montajlandığı binalara ekstra bir yük oluşturmayan bir özellik içermektedir. Özellikle deprem riski olan bölgelerde kullanımı çok rahat ve tercih edilmesi gerekli uygulamalar arasındadır. Ağırlık oluşturmadığı için kolaylıkla uygulanabilir. Bir diğer önemli özelliklerinden birisi de sıcak iklimlere karşı dayanıklı olmasıdır. Erime ya da sıcağa karşı herhangi bir deforme söz konusu olmadığından kullanışı oldukça kolay bir özelliktedir. Germe tavanın kullanım özelliklerini ve avantajlarını kısaca maddelemek gerekirse;

  • Hızlı montaj süresi
  • Sökülüp takılabilme süresi 10 dakika aralığındadır
  • Kimyasal değildir
  • Hijyeniktir
  • Alev almayan bir yapı içermektedir
  • Yangın riski yoktur
  • Doğa ile uyumlu ve yüzde yüz dönüşüm içermektedir
  • Düşük enerji tüketimi içermektedir
  • Esneyebilen özellik içermektedir
  • Suya, neme,soğuğa ve sıcaklığa dayanıklıdır

Hijyenik özelliktedir gibi pek çok avantajlar içermesi bakımından son derece kullanılabilir bir montajlama tekniğidir.

gergi tavan

Gergi Tavan Çocuk Odası

Gergi tavan uygulamasını rahatlıkla her alanda kullanmak mümkündür. Özellikle çocuk odaları için son derece elverişli bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle hijyen bir uygunluğa sahip olması nedeni ile rahatlıkla çocuk odalarında kullanılabilmektedir. Çocukların renkli dünyasına uygun desen ve çeşitleri de çocukların enerjilerini yansıtmak anlamında en etkili dekor ürünleri arasındadır.

Böylece çocuk odalarında olumlu ve ferah bir enerji yansıtacağı için rahatlıkla uygulaması yapılabilmektedir. Hem oturma odanıza hem salonlarınıza sıra dışı  ev dekoru uygulamak istediğinizde rahatlıkla seçebileceğiniz montaj uygulamalarından biridir. Gergi tavan her alanda kolaylıkla kullanılabilme özelliğine sahiptir. İş ortamlarında çalışma ortamının özgünlüğü için ve odaklanma anlamında olumlu bir çalışma sahası için kullanılabilir özelliktedir. Misafir odalarında şık bir görünüm amaçlı kullanımı mümkün olabilmektedir. Konferans salonlarında sıra dışı ve şık bir görünüm oluşturmak amaçlı kullanılmaktadır. Ev dekorasyonunda yatak odalarında da kullanılabilir özellikler içerdiği için kullanılabilmektedir.

Şık Ve Özgün Bir Tasarım İçin Bizi Seçin

Germe tavan uygulamaları konusunda uzman ve güler yüzlü ekibimiz ile tüm dekor işlemlerinizi titizlik ile gerçekleştirmekteyiz. Uzun zamandır verdiğimiz hizmet kalitemiz ile evlerinizin, ofislerinizin tavan dekorunu yapmaktayız. Kaliteli ve her türlü germe tavan modelleri konusunda sizler için çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Sizlerde farklı seçimler ile evinizi değiştirmek, iş ortamınıza özgün bir yaklaşım getirmek istiyorsanız öncelikli seçiminiz germe tavan dekorları yönünden kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yaptığımız her çalışmayı titizlik ile gerçekleştirmek çalışma prensibimizdir. Bu nedenle evlerinize en kaliteli dekor yöntemlerini profesyonel bir şekilde uygulamak için sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

gergi tavan

Hem kaliteyi hem de güveni bir arada tuttuğumuz çalışma ortamlarında dilediğiniz montajlama işlemini seri bir şekilde yapan bir ekip ile çalışmaktayız. Germe tavan montajlama süreci konusunda sizleri bilgilendirmek ve istediğiniz çalışma için fikir birliği sağlamak konusunda son derece titizlik göstermekteyiz. Ürünlerimizin garanti kapsamında olması ve istediğiniz model ve seçenekte olması önemli çeşitlilik nedenlerimizden biridir. Sağlık açısından son derece güvenilir malzeme çeşitleri kullandığımız için rahatlıkla dekorlarınızda değişikliğe gidebilirsiniz. Yenilik her ortamı pozitif yönde etkileyeceğinden bizler de sizlerin değişimine katkıda bulunmanın keyfini paylaşmaktayız.

Havuzlar, Spalar ve Fiber Optik Yıldızlar

Havuzlar, Spalar ve Fiber Optik Yıldızlar
Gergi Tavan Kumaş Malzemesi, Özel Sağlık Kulüpleri ve Yerel Otorite Sektörleri de dahil olmak üzere her türlü Spa & Yüzme Havuzu ortamına kurulmaya uygundur.

Gergi Tavanlar, daha fazla ışık yansıması, geliştirilmiş akustik, dekoratif yüzeyler ve sürekli bir dekorasyon gerektirmeyen, bakım gerektirmeyen, su geçirmeyen bir tavan sunar. Malzeme çatlamaz veya pul olmaz ve temiz, hijyenik, toksik değildir ve% 100 geri dönüştürülebilir.

Gergi Tavan Sistemi, ara bağlantı rayının kullanımı binlerce metrekareyi kolayca kapatabilse de, tek parça halinde 50 metrekare kaplayabilir. Toplam yüzme havuzu salonu, bu nedenle, minimum arka plan desteği, gereksiz ağırlık, eklem veya bozulma ile pratik ve fonksiyonel bir tavan sistemi ile sağlanabilir.

gergi tavan olimpik yüzme havuz, aydınlatma,+ hotel havuz gergi+ tavan+havuz+ modelleri+ aydınlatması

gergi tavan olimpik yüzme havuz, aydınlatma, hotel havuz+ gergi tavan,havuz modelleri aydınlatması

Gergi Tavanlar aşağı çakmaklar, menfezler, sprinkler, duman dedektörleri ve hatta ek bir boyut için bile bağlantı parçaları ve fikstür türlerini barındırabilir, su geçirmez yüzey sağlam tutarken sisteme Fiber Optik Aydınlatma uygulanabilir.