+90 216 505 08 09 Whatsapp +90 538 237 77 72 info@karadenizgergitavan.com

Gergi tavan konusunda bölge lider konumda yer alıyor. Trabzon Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan bir ilimiz olup, Karadeniz’e kıyısı olan tüm limanlarla bağlantısı olan tek yer özelliği taşır. Tarihi ve doğa güzellikleri açısından Trabzon dört mevsimde de gezip görülmesi gereken yerler arasındadır. Sadece doğal güzellikleri açısından bile bir turizm şehridir. Tarihi açıdan kuruluş M.Ö.5 yy a dayanmaktadır. Roma ve Bizanslıların başkenti olmuştur. Trabzon Karadeniz’in incisi olarak tasvir edilir. Nerdeyse her mevsimi yağışlıdır. Orman açısından zenginlik farkı olduğundan ekonomisinde de tarım faktörü ön plandadır. Bunun dışında hayvancılık ve balıkçılık ta geçim kaynaklarıdır. Fındık ve Çay Karadeniz Bölgesi Trabzon denildiğinde öne çıkan özelliktir.

Trabzon

Trabzon da tertemiz bir hakim olduğundan Trabzon’a gidildiği zaman mutlaka yaylalara çıkmak gereken bir detaydır. Yaylalardan alınan bu temiz hava ile deyim yerindeyse hem vücut hem ruh yenilenir. Karadeniz halkı sıcakkanlıdır, misafirlerine karşı tam bir ev sahibidir. Eğlenmeyi, eğlendirmeyi severler. Yapılan şenlikler ve horonlar nezdinde eğlenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmeyi başarmış insanlardan oluşur. Trabzon’un 18 tane ilçesi vardır ve okuma yazma oranı son derece yüksektir. Trabzon Teknik Üniversitesi bu anlamda öncüdür. Trabzon genç nüfuslu bir ildir.

Trabzon da el dokumacılığı hayli gelişmiştir. Kültür varlığı el sanatları ile adeta tam bir coşku halindedir. Özellikle yöresel kıyafetler, peştemaller, şallar, başörtüler, bakır objeler, takılar ön plandadır. Çarşılarından bu ürünler rahatlıkla temin edilebilir. Trabzon aynı zamanda zengin bir liman kentidir. Buna paralel olarak da çok zengin bir mutfağı vardır. Trabzon’un belli başlı yemeği kuşkusuz hamsidir. Hamsi ile yapılan çeşitli lezzetler sofraların vazgeçilmezidir. Tüm öğünlerde mısır ekmeği vazgeçilmezdir. Trabzon’un tüm yemekleri ve ürünleri organik olduğundan son derece sağlıklıdır. Trabzon denilince akla ilk gelen bir diğer lezzet ise Akçaabat Köftesidir.

Trabzon İlçeleri

Trabzon ilinin ilçeleri; Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra’dır. Bunlardan Akçaabat Trabzon da deniz kenarında kurulmuş bir ilçe olup plajları ile önemli kıyı ilçelerinden biridir. Trabzon’a gidip de yapmadan dönülmemesi gerekenlerin başında; Trabzon Kalesini gezmemek, Trabzon’a Atatürk tarafından hediye edilen Atatürk Köşkünü ziyaret etmeden dönmemek, İrena Kulesini görmemek, yayla şenliklerine katılmamak, festivallere tanık olmamak, Sümela Manastırını ziyaret etmemek, kara lahana dolması, hamsiköy sütlacı tatmamak, Uzungölü gezmemek, tereyağında alabalık keyfi sürmemek ve Karadeniz’i doya doya yaşamamak gelir. Karadeniz Trabzon ve tüm ilçeleri ile birlikte gezip görülesi, havası içe çekilesi illerimizin başında gelir. Trabzon’daki cami ve kiliseler Atatürk köşkü, Sümela Manastırı, Trabzon Kalesi yerli ve yabancı tüm turistlerin uğrak yeridir.

Trabzon Tarihi

Trabzon da doğal ve tarihi güzellikleri görme, ziyaret etmek için birkaç gün yetmez. Trabzon ve ilçelerinin her birinin ayrı değerleri mevcut olduğundan hepsi doya doya yaşanmalıdır. Trabzon Kalesi Bizanslılar döneminden kalan, Altın başlı Meryem Kilisesi Romalılar döneminden kalan, Yeni Cuma Camii, Cephanelik, Atatürk köşkü, Ayasofya Kilisesi, Bedesten hepsi zaman harcanması gereken yerlerdir. Hamsiköy Zigana dağı eteklerinde bulunan, havasının farklılığının içine çekilmesi gereken bir bölgedir. O doğallık, o güzellik deyim yerindeyse hiçbir yerde bulunmaz. İşte Karadeniz bu yüzden çok özeldir. Akçaabat Trabzon’un belki de en şirin ilçelerinden biridir. Ve en güzel plajı bu ilçededir. Şehir merkezi ve Akçaabat köftesi olmazsa olmazdır. Sümela Manastırı kesinlikle görülmesi gereken yerdir. Maçka ilçesinde yer alır. Karadeniz yaylaları diye bir ifade vardır ki; bunu görerek yaşamak gerekir. Deyim yerindeyse anlatılmaz yaşanır.

Trabzonun En Büyük İlçesi

Trabzonun en büyük ilçesi Ortahisardır. Yaklaşık 35.000 nüfusu bulunmaktadır. Ondan sonrasında Akçaabat ve Of gelir. Ortahisar Trabzon’daki en eski yerleşim birimlerindendir. Trabzon açısından limanın hemen yakınında olması dikkat çekici bir özelliğidir. Ortahisar da tarihi yapı çok fazladır. Özellikle Meryem Ana kilisesi en önemli detayıdır. Fatih Camii ve Ortahisar Camii 650 seneden bu yana aynı şekilde korunmayı başarmıştır.

Trabzon’un En Kalabalık İlçesi

Trabzon nüfus olarak 800.000 civarlarında olup; Trabzon’un en kalabalık ilçesi olarak yine başı Ortahisar çeker. Ortahisar nüfusundan sonra sırayı Akçaabat alır. Trabzon’daki genç nüfus ağırlığı özellikle yoğun nüfuslu ilçelerde hakim olduğundan Trabzon’un en kalabalık ilçesi unvanının dışında Karadeniz nezdinde de bu adı almaya hak eder derecededir.

Trabzon genelinde sosyal ve kültürel yaşam, ticaret, yatırım ve eğitim son derece gelişmiş olduğundan evlerinde, yaşam alanlarında dekorasyona,şıklığa,farklılığa önem verirler. Başta Ortahisar olmak üzere gergi tavan; tavan aksesuarının hayli yaygın olduğu dekorasyon firmalarına sahiptir. Yapılan bu dekorasyonla gerek yaşam alanları gerekse iş anlamında bulunan ortama güzellik, ışık ve hareket etmek amaçlı görsellerle oynamak adına başarılı adımlar atan firmalara sahiptir. Bu noktada gergi tavan nedir? Bunu tanımlamak gerekmektedir. İnce fakat güçlü duruşuyla tavanlara ayrı bir özellik katan, görselliği sağlayan bir tavan aksesuarı olarak anlamlandırılabilir. Yanma, soğuktan etkilenme, kırılma gibi durumlardan uzak, uygulanan mekanlarda bulunan kişilerin sağlık durumlarına herhangi bir engel teşkil etmeyen bir süslemedir. Bu süslemelerin montajında özel profiller kullanılır. Bu profiller duvara özenle monte edilir, işlem dikkatli bir teknik gerektiğinden işinde profesyonel kişilerce uygulanmalıdır. Germe tavan,ışıklı tavan gibi isimlerle de tanımlanan bu dekoratif çalışmada özellikle tavan ve duvar dekorasyonu açısından son derece kullanışlı bir seçenektir. Dekorasyon alanında özel yapı ustaları ile kurumsal anlamda hayli gelişim kaydetmiş firmaları ile,uzman ekipleri ile kaliteli işler ortaya çıkan Ortahisar gergi tavan firması müşterilerine güzel ve şık çözümlerle farklılıklar yaratma çabasındadır.

gergi-tavan-1 (12)

Gergi Tavan Görselleri

Gergi tavan uygulama tekniğinde resim baskısı yapılabilir, çatlama, ayrılma gibi sorunlar yaşanmaz, ürün gerek aydınlatma gerekse dekoratif amaçlı olarak kullanılma özelliğine sahiptir. Gerektiğinde tekrar sökülüp monte edilebilir. Esnek bir malzeme olduğu halde herhangi bir şekilde deformasyona maruz kalmaz. Renklerinde solma söz konusu olmadığından kullanım süresi de hayli uzun yıllara dayanır. Estetikliğinin yanı sıra hijyenik olması da ekstra özelliğidir. Tavan uygulaması ile birlikte son derece düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Montaj sırasında özel üretilmiş profiller kullanıldığından ve bunlar uygulanacak yüzeyle daha önce özel kontrolleri yapıldığından birebir yerleştirilir. Bir kaplama malzemesi olduğundan ve genleşme özelliği olduğundan istenilen şekli alabilir.

Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan modelleri teknoloji ile birlikte hızla gelişim kaydeden bir kullanım haline gelmiştir. Modelleri arasında 3D özellikli olanı vardır ki; özellikle iç mimarinin dikkat çekmesi açısından önem taşıyan mekanlarda sıkça tercih edilir. Böylelikle ortama modernliğin yanısıra teknolojik bir görüntü de sağlanmış olur. Buna ekstra olarak ışıklandırma da eklendiğin de dikkat çekici bir tavan konsepti ile karşı karşıya kalınır.Bir başka model cinsi ise HD özellikli olanlardır. Genelde gökyüzü konseptli tavanlar çok tercih edilmektedir. Bunların HD seçeneklileri mekanı son derece hareketli hale sokmaktadır. Trabzon gergi tavan modelleri arasında akustik, transparan, lake, baskılı tipte olanları da hayli tercih edilmektedir. Mesela bunlardan akustik tipte olanlar ses yalıtımında büyük bir fayda sağladığından eğlence mekanlarında sıkça tercih edilir. Transparan tipler ise işyerlerinde ve avm lerde kullanılan tiplerdir. Baskılı modeller ise özellikle çocuk odalarında tercih edilen bir karakter bazında uygulamaya dahil sayılabilir.

Gergi Tavan Uygulama

Gergi tavan uygulaması sistemsel özellikleri açısından da elverişli olduğundan kullanım sahaları her geçen gün de artış göstermektedir. Esnek yapısı, hafifliği, uzun yıllar kullanma farklılığı, bozulma-dökülme durumların yaşanmaması açısından garantili malzemeler eşliğinde olması, solma, küflenme, rutubet gibi durumlara maruz kalmaması en önemli özellikleridir. Bu sistem en başta restaurantlarda, kapalı mekanlarda, ofislerde, cafelerde, alışveriş merkezlerinde hatta hatta yaşam alanlarında bile rahatlıkla kullanılabilir. Buna paralel olarak Trabzon ve ilçelerinde gelişmişliğin ve sosyal rahatlığın verdiği bir genişlikle gergi tavan uygulaması sıkça tercih edilmektedir. Karadeniz mutfağının dillere destan yiyeceklerinin sunulduğu restaurantlarda gergi tavan görselliği altında lezzetleri buluşturmak tam bir kombin yaratmak açısından önem taşımaktadır.

Trabzon Dekorasyon

Dekorasyonda uygulanması gereken altın kurallar vardır ki bunların başında uygulanacak şekil ve tarz gelir. Karadenizli ya da Osmanlı esintilerinin taşındığı bu görsel konseptte aslında kişisel zevkler de ağırlık basar. Uygulanacak mekanın zemini, aksesuarları, mobilyaları, konsepti her açıdan dikkate alınarak uygun gergi modeli seçilerek uygulanılır ve mekana böylelikle bir iki kat daha fazla görsel hareket kazandırılır. Gergi tavan uygulamalarında led ışıkla birlikte monte edilme en çok tercih edilen halidir. Böylelikle mekana ayrı bir hava ayrı bir konsept ışığı kazandırılır. İşlem her ne kadar kolay olarak lanse edilse de montaj için profesyonel bir ekibin gerekliliği kaçınılmaz bir durumdur. Kaliteli malzemeden yoksun ve tecrübeli ekipten yoksun bir gergi tavan uygulamasının geri dönüşü maalesef ki kötü sonuçlanır. Oysa işinde uzman olan bir ekiple gergi tavan uygulaması gün içerisinde teslim edilebilecek kadar net bir uygulamadır.

Gergi Tavan Neden Tercih Edilir

Gergi tavan uygulamaları artık günümüzde sıkça tercih edilir hale gelmiştir. Görsel görüntü dışında özellikle büyük şehirlerde, apartman koşullarında yaşamada; fazla gürültü,ses gibi durumlarının artış gösterdiği şu günlerde deyim yerindeyse kafa dinlemek hissiyatına çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İşte sakin ortamlar denilince kişi için kendi yaşam alanı evi tercih edildiğinden bir gergi tavan uygulaması ile birlikte bu sıkıntıdan kurtulabilme şansı doğmaktadır. Tavan ürününde özel bir malzeme kullanıldığından dokusundan dolayı ses, gürültü, nem, mikrop v.s. ortamdan uzak kalmaktadır.

Gergi tavanlarda model dışında renk seçimi de önemli bir detaydır. Özellikle koridorlarda açık renk detaylarla bezenmiş uygulamalar hem alanı geniş hem de yüksek ve ferah gösterir. Bu bağlamda en popüler renk beyaz ve tonlarıdır. Beyaz parlaklık ve mekana ayrı bir ışık kazandırır. Her türlü tasarımla uyumludur. Bunun dışında siyah uygulaması da sıkça tercih edilir. Ancak genel anlamda siyah bir kasvetlik sağlasa da yapılacak konseptte gerekli ışıklandırmalar ve mobilya tasarımı ile bu durum hafifletilerek değişik bir mekan yaratılabilmektedir.

Gergi Tavan Avantajları

Gergi tavanlar çok fazla ısı düşüşleri dışında herhangi bir deformasyon durumları yaşatmayan, son derece dayanıklı, su geçirmez, temizlenmesi kolay ve en az 10 yıl kullanım garantisi verilen bir tavan dekor tipidir. Kullanımının kolaylığı, bakımının ve montajının kolaylığı aynı zamanda ışık görevini bile üstlenmesi sebebi ile cazip hale gelen gergi tavan uygulamaları sıkça tercih edilmektedir.

Gergi tavan sistemleri belirtilen yönleri ile artık günümüzde çok beğenilmekte ve kullanım açısından seçenekler arasında fazlaca yer almaktadır. Özellikle dijital baskılılar bir çok mekana uyum sağladığından hatta hatta özel resimlerinizin bile uygulanabildiği bir seçim kartelası olduğundan özgürlük sınırsızdır. İç mekanlarda sıkça tercih edilir hale gelen gergi tavan uygulamalarında tavandaki farklılık gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün de farklılıkları yansıtma özelliği olan bu sistemde uygulamalar nerdeyse hayaller bazında gerçekleşmeye kadar uzanmaya başlamıştır. Burada amaç tasarımın ve dolayısıyla model seçiminin alan sahibinin karakteri ve hayalleri doğrultusunda şekillenmesidir. Gergi tavan sistemi dekorasyon farklılığı dışında getirdiği avantajlarla da uygulanma alanlarındaki genişlik açısından da tercih olmaktadır. Uzun yıllara istinaden bir kullanım da söz konusu olduğundan ekonomik bir sistem olduğu da aşikar bir durumdur. Sistemde aydınlatma faktörü de yaşanabildiğinden elektrik tasarrufu açısından da artı bir değer kazandırmaktadır. Bu uygulamalarda elbette ki önemli olan birkaç detay kullanılacak malzeme ve işi yapacak olan teknik ekiptir. Bundan sonrası artık kısa sürede meydana gelen ve ilgili alanın değişikliğine ayak uydurmak ve elbette ki alınan pozitif enerjiyle hayata devam etmek olacaktır.

gergi tavan modelleri

Trabzon Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan sistemleri uygulaması beraberinde bir çok artı noktayı getirdiğinden ve mekana bir yük teşkil etmediğinden ayarlanabilir bir forma sahip olduğundan uygunluk gösterme açısından tasarımda sorun yaratmamaktadır. Sistemin içeriğinde olan özel profillerin yerleşimi ve ayarlaması ile nerdeyse tam sonuç alınabilmektedir. Bütün bu olumlu özellikler nezdinde her alana ve her zemine uygun olması sayesinde kullanım düzeyi de sürekli artış göstermektedir. Kazanılan görsel efekt dekorasyon açısından en önemli parçadır. Ve bu nedenle de gerek bireysel gerek kurumsal olan düşünülen mekanda dekorasyonun öneminin ne kadar yüksek paydalarda olduğu bilinen bir gerçek olduğundan kullanım alanları da her geçen gün artış göstermektedir. Gergi tavan sistemlerindeki çeşitlilikte mekana göre şekillendiğinden bu konuda da bir sınır olmaksızın uygulamaların yapılması da ayrı bir farklılıktır. Son zamanlarda işyerlerine kadar uzanan bu sistemlerde mükemmellik arayan her kafada yer alan gergi tavan sistemleri artık önemli bir parça haline gelmiş bulunmaktadır.

3d gergi tavan, gergi tavan görselleri, gergi tavan modelleri, 3d gergi tavan, modern gergi tavan, otel gergi tavan, otel aydınlatma, düğün salonu gergi tavan, hastane gergi tavan

gergi tavan görselleri, gergi tavan modelleri, 3d gergi tavan, modern gergi tavan, otel gergi tavan, otel aydınlatma, düğün salonu gergi tavan, hastane gergi tavan

gökyüzü tavan, bulutlu tavan, germe tavan, 3d gerg, tavan, 3d dekorasyon, modern dekorasyon, gergi tavan görselleri, gergi tavan modelleri, 3d gergi tavan, modern gergi tavan, otel gergi tavan, otel aydınlatma, düğün salonu gergi tavan, hastane gergi tavan

gökyüzü tavan, bulutlu tavan, germe tavan, 3d gerg, tavan, 3d dekorasyon, modern dekorasyon, gergi tavan görselleri, gergi tavan modelleri, 3d gergi tavan, modern gergi tavan, otel gergi tavan, otel aydınlatma, düğün salonu gergi tavan, hastane gergi tavan

Gergi Tavan, Akustik, Aydınlatma

Karadeniz Gergi Tavan Hem LED’leri hem de akustik kumaşın desteklerini sabitlemek için kendinden destekli bir yapı geliştirdik. Armatür dekoratif tavandan bağımsızdır.

AKUSTİK AYDINLATMA ÖZEL YAPIMI

Karadeniz Gergi Tavan Hem LED’leri hem de akustik kumaşın desteklerini sabitlemek için kendinden destekli bir yapı geliştirdik. Armatür dekoratif tavandan bağımsızdır.

Armatürün büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda, plenumun büyük boyutuna adapte olmak zorundaydık. Döşememize gerekli olan bağlantıların döşeme üzerinde yer alan alanla eşleştirilmesi en kolay olanı değildi.

Yapı kurulduktan sonra, herhangi bir gölgeyi desteklemeyen ışıklı görüntüyü yönetmek zorunda kaldık.

Bir DALI protokolü tarafından yönetilen benzersiz bir LED sistemi geliştirdik. Arka aydınlatmadaki tecrübemiz, mükemmel bir sonuç veren bir LED implantasyonu hesaplamamızı sağladı.

Sıcak gerilmiş tuval, yerine uyarlanmış bir difüzyon endeksi ile çift cidarlı bir kumaşı gerektirdi. Armatürün büyüklüğü ve gücü göz önünde bulundurulduğunda, özel bir tuval seçerek görsel konforun seçimini yaptık.

TRABZON GERGİ TAVAN 3D FORMLAR

Karadeniz Gergi Tavan Teknik bilgiler
Barrisol Star’ın tüm profilleri ve parçaları ile yaratılış özgürlüğü sayesinde, 3 boyutta hacim ve formların tasarımı birçok olanak sunmaktadır. Tüm mimari formlar oluşturulabilir: halkalar, dalgalar, koniler, kaplamalı, kübik, piramitler, tonozlar, tam kıyafetler, savaş başlıkları, kordonlar, yarım daire şeklindeki kemerler, ogives, tri ve beş taraflı, vb.

Trabzon Gergi Tavan Teknik
Trabzon Gergi Tavan 3D, oyuklardaki kenarların tekrarlarını gerçekleştirir, basit kenarları, yayları ve çift merdaneleriyle, başlıklar, lentolar, pilastrlar vb.

Karadeniz Gergi Tavan kullanım
Sistem Star tarafından 3D olarak verilen yaratma olanakları ile, tüm kurulum, dekorasyon ve restorasyon türleri mümkündür:

+Bir Yemek odası tasarımında parlak kaldırım taşı
+Bir Restoranda çok renkli dalgalar
+Bir Havaalanında devasa silindir
+Bir Tarihi Camii
+Sergi için kübik teşhir ünitesi
+Bir alışveriş merkezinde insansı formu

KARADENİZ GERGİ TAVAN AYDINLATMA 3D FORMU

Karadeniz Gergi Tavan Teknik bilgiler
Karadeniz Gergi Tavan Star’ın tüm profilleri ve parçaları ile yaratılış özgürlüğü sayesinde, 3 boyutta hacim ve formların tasarımı birçok olanak sunmaktadır.

Karadeniz Gergi Tavan Tüm mimari formlar oluşturulabilir: halkalar, dalgalar, koniler, kaplamalı, kübik, piramitler, tonozlar, tam kıyafetler, savaş başlıkları, kordonlar, yarım daire şeklindeki kemerler, ogives, tri ve beş taraflı, vb.

Düğün Salonu Dekorasyonu

Gergi Tavan ışıklarından oluşan bir avize daha iyi bir yol var mı?
Bu parlak ışıklandırma düğün salonlarıda düğünleri unutulmaz kılar ve gerçekliğe olduğu gibi bir peri masalına yakındır.

Bütün gün için resepsiyon dekorasyonu ya da düğün dekorasyon fikirleri olsun şık dekor mekanınızı sergileme tarzınıza dönüşecek!

Çiçekli Gergi Tavanlar

Bir kır evinde evlendiğinizde, genellikle yüksek tavanlar, büyük iç mekanlar ve çok fazla alanla kutsanmış olursunuz. DÜĞÜN SALONLARINDA evlendikleri zaman, uzun çiçek ağaçlarının altında, gözlerini yukarı doğru çekmek ve romantik, masal bir son dokunuş katmak suretiyle hem törenleri hem de resepsiyon salonlarından en iyi şekilde zaman geçirdikleri anardır.

Bütün gün için resepsiyon dekorasyonu ya da düğün dekorasyon fikirleri olsun şık dekor mekanınızı sergileme tarzınıza dönüşecek!

Modern Düğün Salonları

modern iç mekan mağazalarından ilham alın ve güel bir mekan oluşturun! Eşleşmeyen ahşap kutulardan bir yığın oluşturun ve bunları kişisel dokunuşlarla doldurun
Kutlamalarınızın ilk saatlere kadar uzanabileceği düşünülürse, mekanınızın gece gündüz olduğu kadar aynı derecede parlak ve modern olması önemlidir.
Mekanınızın havadar iç mekanlarını vurgulamak için tavanı renkli modern bir tavan haline getirin.

Sizin mekanınız, burada resmedilen Güney Afrika, ya da Birleşik Krallık’ta boş bir tuval gibi ultra modern olsun, perdeler, herhangi bir alan üzerinde çöküş duygusunu canlandırmak için basit bir yoldur. Daha açık renkli kumaşlar havadar bir his uyandıracak, bir açıklama avize ise ışıltıyı yükseltir.
Araba tekerleklerini, tuhaf asılı asma parçaları oluşturmak için firar çiçekler ve yaprak çelengi ile giyinmişlerdi. Bu gibi süslemeler özellikle aynı alanda hem tören hem de resepsiyon için kullanıldığında, size keyif vermenin tam gününü verir. Düğün pastasına en az bir çiçek kemeri kaç tane kurtardı?
Düğümün içine veya dışına bağlanmış olsanız da, rüya gibi bir görünüm için anı süsleyin.